Hyundai Kona Electric - 470 km zasięgu

Hyundai Kona Electric to napędzany elektrycznym silnikiem SUV, który zadebiutuje już pod koniec lutego i pojawi się wśród premier salonu samochodowego w Genewie.

Hyundai Kona Electric
Hyundai Kona Electric

Hyundai zapowiada - nomen omen - elektryzującą premierę, jaki ma być pierwszy na rynku Starego Kontynentu SUV z napędem czysto elektrycznym. Pierwsza odsłona odbędzie się już 27 lutego, a raptem kilka dni później będzie można go podziwiać podczas targów motoryzacyjnych w Genewie, na początku marca.

Na razie bardzo niewiele wiemy o tym samochodzie. Hyundai pokazał jedynie krótki film oraz zdjęcie, które niczego nie wnosi. Wiadomo jedynie, że będzie to wariant jednego z ostatnich debiutów marki - kompaktowego SUV-a Kona.

Spodziewać się można, rzecz jasna, zmian w zakresie wyglądu samochodu. Na przykład przód, który nie wymaga obecności grilla, jako że sam silnik nie wymaga takiego chłodzenia, jak tradycyjne jednostki spalinowe.

Hyundai podał jeszcze jedną ważną informację, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście samochodów elektrycznych. Mowa o zasięgu. Tutaj, na pełnym ładowaniu ma być możliwe pokonanie nawet 470 kilometrów, co oznacza bezproblemową jazdę już nie tylko po mieście i okolicy, ale i gdzieś znacznie dalej.

Co ciekawe, auto będzie sprzedawane w dwóch odmianach napędu, zapewne chodzić będzie między innymi o pojemność baterii, a więc i o zasięg, ale być może też o moc samego silnika. Jeśli o tym mowa, Hyundai zapowiada, że klienci otrzymają jeden z najmocniejszych napędów na rynku. Może więc być ciekawie.

W samochodzie nie zabraknie systemów informacyjno-rozrywkowych, pozwalających na łączność z internetem i połączenie ze smartfonami, a także bogatej palety systemów bezpieczeństwa.

Inną pewną informacją jest to, że sprzedaż modelu rozpocznie się już w połowie tego roku, a więc tempo narzucone przez inżynierów marki jest naprawdę imponujące.

Więcej szczegółów poznamy pod koniec lutego oraz w czasie trwania salonu samochodowego w Genewie.

REKLAMA