REKLAMA

Hyundai Kona Electric z większym zasięgiem

Hyundai poszerza ofertę modelu Kona Electric o wersję Style, która oprócz niższej ceny bazowej oferuje większy zasięg.

Hyundai Kona Electric Style Materiały prasowe
Hyundai Kona Electric Style

Najważniejsze nowości w przypadku Hyundaia Kona Electric to wprowadzenie wersji wyposażenia Style dla modelu z akumulatorem o pojemności 64 kWh. Jest ona montowana w czeskiej fabryce marki i została wyceniona na kwotę 179 900 złotych. Poza tym kilka drobnych modyfikacji pozwoliło zwiększyć zasięg samochodu, pojawiła się też możliwość montażu haka holowniczego.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Hyundai Kona Electric Style

Hyundai Kona Electric z czeskiej produkcji oferowany z baterią o pojemności 64 kWh oraz silnikiem elektrycznym o mocy 204 KM. Do wyboru dostępne będą teraz trzy poziomy wyposażenia: nowa Style oraz dwie dotychczasowe: Premium oraz Platinum.

Samochody w wersjach Premium oraz Platinum kosztują tyle samo co egzemplarze produkowane przez Hyundai Motor Company (HMC) w Korei. Natomiast nowa, bazowa wersja Style dostępna jest już od 179 900 zł.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Hyundai Kona Electric – 660 km zasięgu w mieście

Wraz z rozpoczęciem produkcji w zakładach HMMC w Czechach, do modelu Kona Electric wprowadzono kilka zmian. Zasięg tego elektrycznego miejskiego SUV-a został zwiększony o 8 procent, głównie za sprawą nowego rodzaju opon o niskim oporze toczenia – Michelin Primacy 4.

I tak, dla wersji z akumulatorem 64 kWh zasięg wzrósł z 449 km do 484 km, a zużycie energii spadło z 15,4 do 14,7 kWh na 100 kilometrów. Co więcej, w trybie miejskim zasięg wzrósł z 619 do 660 km, a zużycie energii spadło z 11,2 kWh do 10,7 kWh na 100 kilometrów.

REKLAMA

Hyundai Kona Electric – hak i 300 kg na przyczepie

Zamawiają model Kona Electric można teraz również doposażyć samochód w akcesoria, które umożliwiają transport na dachu ładunków o masie do 100 kg. Natomiast dzięki opcjonalnemu hakowi holowniczemu Kona Electric będzie w stanie holować przyczepy o masie do 300 kg.

Hyundai Kona Electric otrzymał także nowy system informacyjno-rozrywkowy i nawigację z ekranem o przekątnej 10,25 cala, który jest standardem w wersjach Premium i Platinum. Nowy system umożliwia dzielenie ekranu oraz personalizację widoku, a także integrację ze smartfonami za pomocą Android Auto lub Apple Car Play oraz jednoczesne podłączenie dwóch telefonów za pośrednictwem technologii Bluetooth.

Dodatkowo wersja Platinum wyposażona jest w trójfazową ładowarkę pokładową o mocy 11 kW, która umożliwia naładowanie akumulatora do pełna w 7 godzin i 30 minut. Pozostałe wersje wyposażone są w trójfazową ładowarkę pokładową o mocy 7,2 kW, która umożliwia naładowanie akumulatora do pełna w 9 godzin i 35 minut.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA