Hyundai Kona Hybrid

Rodzina Hyundaia Kony rozrasta się w szybkim tempie. Do modeli spalinowego i elektrycznego dołącza właśnie wersja z napędem hybrydowym.

Hyundai Kona Hybrid Materiały prasowe
Hyundai Kona Hybrid
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 79 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Hyundai Kona Hybrid na pierwszy rzut oka wygląda jak standardowy model z silnikiem spalinowym, ale pod nadwoziem kryje nowoczesny napęd hybrydowy, który pozwoli mocno zwiększyć sprzedaż tego i tak już bardzo popularnego modelu.

REKLAMA

Do napędu Kony Hybrid służy czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra, który generuje moc 105 KM i oferuje maksymalny moment obrotowy na poziomie 147 niutonometrów. Jednostka benzynowa jest wspierana silnikiem elektrycznym, który dorzuca od siebie 43,5 KM oraz 170 Nm momentu obrotowego.

Łączna moc systemowa napędu Hyundaia Kony Hybrid sięga 141 KM, a maksymalny moment obrotowy dochodzi do 265 Nm. Pozwala to przyspieszyć od 0 do 100 km/h w przyzwoitym czasie 11,2 sekundy i osiągnąć maksymalną prędkość 160 km/h.

Zobacz także: Hyundai Kona Electric - ile kosztuje?

REKLAMA

REKLAMA

Hyundai Kona Hybrid Materiały prasowe
Hyundai Kona Hybrid

Są to wartości słabsze od tradycyjnych aut spalinowych o podobnych parametrach mocy i momentu, ale pamiętajmy że hybryda jest cięższa, za to zużywa o wiele mniej benzyny. Tutaj producent obiecuje średnie spalanie na poziomie 3,9 l/100 km.

W oszczędzaniu paliwa pomaga litowo-jonowa, polimerowa bateria, która ma pojemność 1,56 kWh. Pozornie niewiele, ale producent zwraca tu uwagę na zaawansowaną technologię i bardzo sprawne odzyskiwanie energii z hamowania, co mocno odciąża silnik benzynowy. Specjalnie zaprogramowana jest też standardowa skrzynia dwusprzęgłowa o sześciu przełożeniach.

Jak wspomnieliśmy na wstępie, Hyundai Kona Hybrid z zewnątrz wygląda jak każda wersja spalinowa. Jedynie wprawne oko znawcy modelu dojrzy nowe wzory felg, standardowo 16-calowych, a za dopłatą także 18-calowych.

Zobacz także: Hyundai Venue - premiera nowego SUV-a

REKLAMA

Hyundai Kona Hybrid Materiały prasowe
Hyundai Kona Hybrid

W kabinie też zmian w stosunku do klasycznego auta spalinowego jest niewiele, poza dwukolorowym wykończeniem detali w opcjonalnym pakiecie. Obwódki nawiewów i mieszka skrzyni biegów są wówczas białe, a klamki i elementy kierownicy mają czarne wykończenie.

Standardowym wyposażeniem wnętrza jest ekran systemu informacyjno-rozrywkowego o przekątnej 7 cali, opcjonalnie dostępny w wydaniu 10,25-calowym. W standardzie mają znaleźć się systemy bezpieczeństwa, jak awaryjny hamulec z ochroną pieszych i rowerzystów, asystent pasa ruchu czy automatyczne światła drogowe.

Dopłaty wymagać będzie m.in. adaptacyjny tempomat, ostrzeżenie przed ruchem poprzecznym przy cofaniu czy aktywny asystent utrzymujący auto w pasie ruchu.

Hyundai Kona Hybrid pojawi się w salonach w sierpniu tego roku. Ceny modelu poznamy bliżej tej daty.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA