REKLAMA

Hyundai Kona N – rasowy "hot SUV"

Hyundai Kona N dołącza do rasowych, sportowych modeli z gamy N, do której należą już modele i30 N oraz od niedawna i20 N, a na niektórych rynkach także Veloster N.

Hyundai Kona N fot. materiały prasowe
Hyundai Kona N
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 79 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Hyundai potwierdził, że kolejnym członkiem rodziny wyczynowych modeli N zostanie nowa Kona N. Będzie to pierwszy sportowy SUV marki Hyundai. Nie trzeba przy tym dodawać, że już standardowa wersja modelu Kona cieszy się dużą popularnością na całym świecie, dlatego przed nową sportową odmianą modelu Kona stawiane są wysokie oczekiwania.

REKLAMA

– Cieszymy się, że odnosząca sukcesy gama modeli N: i30 N oraz niedawno pokazane i20 N powiększy się o sportową odmianę popularnego SUV-a Kona. Wprowadzenie modelu Kona do sportowej submarki modeli N to wejście na zupełnie nowy poziom – powiedział Andreas-Christoph Hoffman, wiceprezes ds. marketingu i produktu Hyundai Motor Europe.

Hyundai Kona Nfot. materiały prasowe
Hyundai Kona N

Hyundai Kona N – mocny silnik i skrzynia N DCT

Nowy Hyundai Kona N będzie dostępny z ośmiobiegową dwusprzęgłową skrzynią biegów z mokrymi sprzęgłami, znaną jako N DCT. W połączeniu z 2-litrowym turbodoładowanym silnikiem zapewni ona iście sportowe osiągi. Na tym etapie nie znamy jeszcze dokładnych danych technicznych, w tym mocy jednostki napędowej, ale celujemy w okolice 250-275 KM, na podobieństwo i30 N. Pokazany niedawno i20 N ma z kolei pod maską 204-konny motor, ale tę moc czerpie z pojemności 1,6 litra.

Podobnie jak inne modele z rodziny N, nowa Kona N otrzyma poza tym szereg sportowych elementów, w tym funkcję Launch Control, a także układ wydechowy dostarczający mocnych wrażeń akustycznych.

– Nowa Kona N to pierwszy „hot SUV” z logo N. Kona N zapewni frajdę z jazdy jak każdy inny samochód z rodziny N, a „N-tuzjaści” z przyjemnością będą korzystać z tego samochodu zarówno podczas codziennych podróży, jak i na torach wyścigowych – zapowiedział Till Wartenberg, wiceprezes i szef submarki N i działu Motorsportu Hyundai Motor Company.

Hyundai Kona WRC o mocy 1100 KM

Jak pisaliśmy niedawno, w Nowej Zelandii trwają testy elektrycznego samochodu rajdowego, nazwanego Hyundai Kona WRC, do napędu którego służą silniki elektryczne o łącznej mocy 800 kW. Więcej o tym projekcie przeczytacie w naszym artykule: Hyundai Kona WRC – elektryczna rajdówka o mocy 1100 KM.

zobacz galerię

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA