Hyundai Kona na pierwszych zdjęciach

Hyundai Kona to nowy subkompaktowy SUV, który światło dzienne ujrzy w najbliższych tygodniach. Póki co, zobaczmy jak rywal Nissana Juke'a prezentuje się na zdjęciach.

Hyundai Kona
Hyundai Kona
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 46 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Hyundai Kona jest niedużym SUV-em pokroju wspomnianego Nissana Juke's, Renault Captura czy Opla Mokki X i właśnie z tymi modelami walczyć będzie o swój kawałek tortu, jakim jest rosnący segment kompaktowych i subkompaktowych SUV-ów.

REKLAMA

Producent zapowiada odsłonięcie kurtyny na lato tego roku, a więc już niebawem. Póki co raczy nas oficjalnymi teaserami, które pokazują stylistyczne detale. Jeśli jednak rozjaśnić nieco te grafiki, oczom ukazuje się właściwie całe auto.

Hyundai Kona
Hyundai Kona

Trzeba przyznać, że design Hyundaia Kona przyciąga wzrok i można go nawet nazwać odważnym. Dzielone światła przypominają nieco rozwiązanie znane z Citroenów. Dzięki licznym przetłoczeniom blachy i plastikowym nakładkom, przywołującym off-roadowy charakter auta, nieduży SUV nabiera "mięśni" i wygląda masywnie.

Przypuszczalnie pod maskę Kony trafią silniki znane z innych modeli, a więc m.in. benzynowe jednostki 1,0 i 1,4 litra, a także diesle. Napęd na cztery koła ma się pojawić wśród opcji.

W kabinie spotkamy to, co znamy z innych nowych Hyundaiów. Producent zapowiada do tego wyświetlacz head-up, co jak czytamy w komunikacie prasowym, było dotychczas zarezerwowane dla modeli wyższych segmentów.

Więcej szczegółów poznamy niebawem. Tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć, które dają całkiem dobry pogląd na to, jak samochód będzie wyglądać.

REKLAMA