Hyundai Kona – nowy model SUV-a

Koreański producent zapowiedział nowego SUV-a segmentu B, który będzie rywalizował m.in. z Oplem Mokką X, Peugeotem 2008 czy Nissanem Juke.

Hyundai Kona
Hyundai Kona
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 46 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowy model będzie pozycjonowany poniżej Tucsona i trafi do sprzedaży pod koniec bieżącego roku. Model Kona ma stanowić kolejny krok w poszerzaniu gamy SUV-ów i crossoverów Hyundaia i pozwolić tej marce na dalszy wzrost sprzedaży.

REKLAMA

Według zapowiedzi producenta konstruktorzy postawili na jak najlepsze wrażenia z jazdy i dynamikę, która ma być również uwydatniona przez sylwetkę auta. Stylistyka ma być nowoczesna, a wnętrze przestronne. Kona będzie czwartym SUV-em w ofercie koreańskiej marki. Także Kia ma przedstawić w tym roku swojego przedstawiciela tej klasy. Można podejrzewać, że będą to zbliżone konstrukcyjnie modele.

Nowy SUV ma ułatwić Hyundaiowi osiągniecie celu, jakim jest zostanie najlepiej sprzedającą się azjatycką marką w Europie, najpóźniej do 2021 roku. Czas pokaże, czy firmie z Korei uda się spełnić plany, choć jest to możliwe, biorąc pod uwagę tempo, w jakim rozwija się ta marka.

REKLAMA