Hyundai Kona od środka (zdjęcia)

Premiera Hyundaia Kona wzbudziła ogromne zainteresowanie opinii publicznej. Wczoraj pokazaliśmy wam auto z zewnątrz. Teraz wiemy nieco więcej o tym, co w środku.

Hyundai Kona
Hyundai Kona
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 46 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Hyundai Kona ma niełatwe zadanie. Na drodze do sukcesu stoją już zadomowieni na rynku rywale. Mowa o hitach takich jak Toyota C-HR, Honda HR-V czy Nissan Juke. Czym Kona przekona swoich potencjalnych klientów?

REKLAMA

Jak wiemy, Hyundai celuje w grupę młodych ludzi, stąd nowoczesny, świeży i dynamiczny wygląd nadwozia. Jego sylwetce nie można odmówić przyjemnych dla oka proporcji i choć auto napakowane jest stylistycznymi detalami, nie ma przy tym wrażenia przesady.

Wejdźmy jednak do środka. Tu oczywiście znajdzie się system pozwalający na łączność ze smartfonem poprzez aplikację Android Auto lub Apple CarPlay. To standard, który obecnie każdy nowy samochód po prostu mieć musi. Podobnie jak cyfrowe HD Radio czy samochodowy internet.

Nowy SUV Hyundaia umożliwia do tego korzystanie z funkcji, dotychczas zarezerwowanych dla aut wyższych segmentów. Mowa o indukcyjnym ładowaniu telefonu, do czego służy półka umieszczona za dźwignią zmiany biegów.

Inna ciekawostka to wyświetlacz head-up, który pozwala obserwować najważniejsze parametry i odczytywać komunikaty bez odrywania wzroku od drogi i szukania danych na desce rozdzielczej. To rozwiązanie zyskuje na popularności i powoli staje się standardem. Dane odczytywane poprzez HUD to m.in. prędkość, komunikaty nawigacji czy informacje z systemów bezpieczeństwa.

Jeśli już o tym mowa, Hyundai Kona ma być bardzo bezpiecznym autem, w czym pomóc ma pakiet systemów. Wśród nich znajdzie się układ pomagający unikać zderzenia czołowego, układ utrzymywania w pasie ruchu, asystent świateł drogowych czy wreszcie ostrzeżenie przed bocznym ruchem podczas wycofywania z zatoczki parkingowej.

Czy samochód spodoba się potencjalnym klientom? Wiele wskazuje na to, że tak właśnie będzie. Pierwsze komentarze po wczorajszej prezentacji są bardzo przychylne. Niebawem u nas pierwsze jazdy nowym Hyundaiem Kona. Bądźcie czujni! 

REKLAMA