REKLAMA

Hyundai Prophecy – elektryczny koncept

Na salonie samochodowym w Genewie Hyundai zaprezentuje koncepcyjny model elektrycznego samochodu o nazwie Prophecy.

Hyundai Prophecy auto motor i sport
Hyundai Prophecy

Nowy koncept elektrycznego Hyundaia Prophecy, zgodnie ze znaczeniem jego nazwy, którą tłumaczy się jako „przepowiednia”, ma zapowiadać nowy rozdział w historii marki. Mówimy tu o wdrożeniu nowego języka projektowania, nazwanego Sensuous Sportiness, a także o wejściu w erę napędów elektrycznych.

Hyundai Prophecy – zapowiedź nowego

Hyundai przedstawi za niewiele ponad tydzień nowy koncept elektryczny Prophecy, zaprojektowany według języka designu Sensuous Sportiness. Premiera samochodu będzie miała miejsce 3 marca podczas nadchodzącego salonu samochodowego w Genewie. Koncept będzie eksponowany na stoisku marki Hyundai do 15 marca.

Nazwa Prophecy, po polsku „przepowiednia”, wskazuje przyszły kierunek projektowania nowych modeli marki Hyundai. Producent podaje przy tym, że „jednocześnie auto od razu staje się ikoną wśród elektrycznych samochodów Hyundai”.

Zgodnie z językiem projektowania marki Hyundai o nazwie Sensuous Sportiness nowy samochód koncepcyjny charakteryzuje się płynną, klasyczną sylwetką, podkreśloną przetłoczeniami, które przechodzą przez tylne błotniki, zapewniając doskonałą aerodynamikę.

Zobacz także: gorące premiery Genewy 2020 - zapowiedź

REKLAMA

Hyundai Prophecy auto motor i sport
Hyundai Prophecy

Tył samochodu typu boat tail ma zintegrowany spoiler z listwą świetlną oraz futurystyczne pikselowe pionowe światła, które płynnie łączą boki nadwozia. Czy Prophecy jest przy okazji zapowiedzią nadejścia sportowego elektrycznego modelu Hyundaia – tego jeszcze nie wiemy. Więcej informacji uzyskamy w dniu jego premiery w Genewie.

- Prophecy nie oddaje chwilowych trendów, lecz ponadczasowe piękno, które przetrwa próbę czasu. Kultowy design samochodu jeszcze bardziej wzbogaca szerokie spektrum projektowe marki – powiedział o modelu SangYup Lee, szef Globalnego Centrum Projektowego Hyundai.

Światowa premiera konceptu Prophecy marki Hyundai będzie miała miejsce 3 marca podczas salonu samochodowego w Genewie, o godzinie 11:45 czasu lokalnego, na stoisku nr 4252 w hali nr 4. Będziemy na miejscu i przeprowadzimy z Genewy obszerną relację. Śledźcie nas na auto-motor-i-sport.pl oraz na facebooku i instagramie.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA