REKLAMA

Hyundai RM16 N - kolejna zapowiedź sportowego modelu

Hyundai od kilku lat zapowiada, że pod dopiskiem "N" powstaną nowe, usportowione modele. Jednak ciągle obietnice te kończą się jedynie nowymi autami koncepcyjnymi. Kiedy zobaczymy drogową wersję?

Hyundai RM16 N
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 43 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Był rok 2013 kiedy to Hyundai Motorsport postanowił spróbować ponownie swoich sił w rajdowych samochodowych mistrzostwach świata (WRC). I od tego czasu firma wielokrotnie zapowiadała, że wiedzę wyniesioną z oesów przeniosą pod karoserię samochodów seryjnych. Specjalnie w tym celu wymyślono dopisek "N", który tak jak "R" w Volkswagenie lub "OPC" w Oplu, będzie informował, że mamy do czynienia z usportowionym modelem.

Hyundai zaprezentował więc dwa auta koncepcyjne - RM14 N i RM15 N - które miały zapowiadać nowy model. Jednak zanim poznany jego wersję drogową, zobaczyliśmy kolejny prototyp - RM16 N. Ciekawie wygląda, i kryje nietypową technikę pod maską. Do napędu służyć ma silnik benzynowy o pojemności 2,0 litrów wspomagany przez... elektrycznie napędzany kompresor (rozwiązanie znane z Audi). Dzięki temu jednostka napędowa ma generować 300 KM i 383 Nm momentu obrotowego. Moc ma być przekazywana na wszystkie cztery koła (tak jak w Hyundaiu i20 WRC) w stosunku 43% przód, 57% tył.

Samochód został obwieszony spojlerami i dokładkami - tylne skrzydło jest regulowane elektronicznie. W dodatku auto będzie miało samoblokujący się mechanizm różnicowy oraz klapy wydechu sterowane elektronicznie.

Kiedy zobaczymy wersję produkcyjną? Niestety Hyundai nie podaje tych informacji.

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA