REKLAMA

Hyundai Santa Fe - pierwsze zdjęcia

Po wcześniejszej publikacji szkiców, Hyundai pokazał pierwsze oficjalne zdjęcia nowej generacji modelu Santa Fe, która pojawi się na salonie samochodowym w Genewie.

Hyundai Santa Fe 2018
Hyundai Santa Fe 2018
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 175 400 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Hyundai zaprezentował właśnie pierwsze zdjęcia nowej generacji modelu Santa Fe, którego światowa premiera odbędzie się jeszcze w lutym, a europejska prezentacja będzie miała miejsce podczas targów motoryzacyjnych w Genewie.

Santa Fe czwartej generacji ma zwiększyć sprzedaż, kontynuując globalny sukces kolejnych odsłon swoich poprzedników. Od 2000 roku do europejskich klientów trafiło ponad 400 tysięcy sztuk modelu Santa Fe.

REKLAMA

REKLAMA

Hyundai Santa Fe 2018
Hyundai Santa Fe 2018

Zgodnie z zapowiedzią i pokazanymi niespełna dwa tygodnie temu szkicami, nowa generacja modelu ma efektowną i przyciągającą wzrok stylistykę. Z przodu auta uwagę zwraca kaskadowy grill oraz kształt nowych, podwójnych reflektorów przednich ze światłami LED do jazdy dziennej, umieszczonych bezpośrednio nad reflektorami zasadniczymi.

Projektanci mieli za zadanie połączyć nowoczesność z eleganckim stylem flagowego SUV-a. I wygląda na to, że się udało. Proste i płynne linie  boczne dodają niemałemu SUV-owi elegancji, podkreślając jednocześnie dynamiczną sylwetkę auta. Całości dopełniają futurystyczne światła tylne, podwójny wydech i masywny zderzak, które widzieliśmy na szkicach.

REKLAMA

Hyundai Santa Fe 2018
Hyundai Santa Fe 2018

Samochód ma mieć 4,77 metra długości oraz 1,89 metra szerokości, dzięki czemu udało się stworzyć przestrzenne i ergonomiczne wnętrze, zapewniające pasażerom większy komfort podroży i codziennego użytkowania.

REKLAMA

REKLAMA

Hyundai Santa Fe 2018
Hyundai Santa Fe 2018

W Santa Fe pojawi się, innowacyjne w branży rozwiązanie, Rear Occupant Alert, które monitoruje obecność pasażerów tylnych siedzeń i przypomina kierowcy o ich pozostawieniu, kiedy opuszcza on samochód. Ma to zapobiegać przypadkowemu pozostawieniu dzieci w upale czy na mrozie, co rocznie kosztuje życie wielu młodych ludzi.

Nowy Santa Fe zostanie wyposażony w pełny pakiet systemów bezpieczeństwa, oferowanych przez markę Hyundai pod wspólnym szyldem technologicznym Smart Sense.

REKLAMA

Hyundai Santa Fe 2018
Hyundai Santa Fe 2018

W Nowym Santa Fe rozbudowano także system ostrzegania o ruchu poprzecznym. Aby zminimalizować ryzyko kolizji np. przy wyjeżdżaniu z miejsca parkingowego o ograniczonej widoczności, system ostrzega kierowcę dźwiękowo o nadjeżdżającym pojeździe oraz automatycznie zatrzymuje samochód.

Hyundai Santa Fe nowej generacji będzie dostępny w Polsce w połowie 2018 roku.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA