Hyundai Santa Fe - wszędobylskie zmiany

Hyundai Santa Fe
Hyundai Santa Fe
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 165 900 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Z zewnątrz auto zmieniło się nieznacznie. Nowy jest grill, przestylizowano przedni zderzak i reflektory, w tylnej części mamy do czynienia ze świeżymi lampami i ładnymi, dwiema pojedynczymi końcówkami wydechu. W ofercie pojawią się też całkiem nowe wzory obręczy aluminiowych. Delikatnie zmieniono relingi dachowe i progi boczne.

Zmiany wewnątrz są jeszcze bardziej subtelne - Hyundai określa zestaw mianem "Supervision" - być może ze względu na ich nienaganną czytelność. Do tego kierowca znajdzie w środku nawigację a opcjonalnie można zamówić kamerę cofania.

Najważniejsze zmiany zaszły tam gdzie nie widać, czyli pod maską. Santa Fe A.D 2010 otrzymał całkiem nowego diesla o pojemności 2,2-litra i mocy maksymalnej 197 koni mechanicznych. Moment obrotowy wynosi do 422 Nm, przy czym najwyższa jego wartość utrzymywana jest od 1800 do 2500 obr/min. Pierwsza "setka" to kwestia 9,5 sekundy, czyli o 1,8 sekundy lepiej niż poprzednia wersja ze 155-konnym dieslem. Prędkość maksymalna to 190 km/h. Średnie spalanie ma wynosić 6,6 litra na 100 kilometrów.  

Nowym podstawowym silnikiem benzynowym będzie 2,4-litrowa jednostka o mocy 174 koni mechanicznych. Z tym motorem pod maską Santa Fe osiąga 100km/h w 10,7 sekundy. Prędkość maksymalna jest za to identyczna co w przypadku diesla - 190 km/h. Średnie spalanie ma wynosić 8,5 litra. Obydwa silniki standardowo łączone są z 6-biegowymi "manualami", jednak za dopłatą będzie można "poleniuchować" z 6-biegowym, nowym automatem. Auto zadebiutuje na deskach salonu we Frankfurcie a do sprzedaży trafi pod koniec tego roku.  

Źródło: carscoop

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA