REKLAMA

Hyundai Santa Fe - zobacz zdjęcia

Hyundai pokazał pierwsze oficjalne zdjęcia nowej generacji modelu Santa Fe, która pojawi się na salonie samochodowym w Genewie.

Hyundai Santa Fe 2018
Hyundai Santa Fe 2018

Hyundai zaprezentował właśnie pierwsze zdjęcia nowej generacji modelu Santa Fe, którego światowa premiera odbędzie się jeszcze w lutym, a europejska prezentacja będzie miała miejsce podczas targów motoryzacyjnych w Genewie.

Santa Fe czwartej generacji ma zwiększyć sprzedaż, kontynuując globalny sukces kolejnych odsłon swoich poprzedników. Od 2000 roku do europejskich klientów trafiło ponad 400 tysięcy sztuk modelu Santa Fe.

Zgodnie z zapowiedzią i pokazanymi niespełna dwa tygodnie temu szkicami, nowa generacja modelu ma efektowną i przyciągającą wzrok stylistykę. Z przodu auta uwagę zwraca kaskadowy grill oraz kształt nowych, podwójnych reflektorów przednich ze światłami LED do jazdy dziennej, umieszczonych bezpośrednio nad reflektorami zasadniczymi.

REKLAMA

Hyundai Santa Fe 2018
Hyundai Santa Fe 2018

Projektanci mieli za zadanie połączyć nowoczesność z eleganckim stylem flagowego SUV-a. I wygląda na to, że się udało. Proste i płynne linie  boczne dodają niemałemu SUV-owi elegancji, podkreślając jednocześnie dynamiczną sylwetkę auta. Całości dopełniają futurystyczne światła tylne, podwójny wydech i masywny zderzak, które widzieliśmy na szkicach.

Samochód jest nieco większy od poprzednika. Ma 4,77 metra długości oraz 1,89 metra szerokości, a rozstaw osi to niemal 2,77 metra, dzięki czemu udało się stworzyć przestrzenne i ergonomiczne wnętrze, zapewniające pasażerom większy komfort podroży i codziennego użytkowania. W ofercie dostępna będzie również siedmiomiejscowa wersja, nazwana Santa Fe XL.

REKLAMA

Hyundai Santa Fe 2018
Hyundai Santa Fe 2018

Zwiększenie wymiarów zaowocowało wzrostem pojemności bagażnika. I tak, w pięciomiejscowej odmianie auto pomieści 625 litrów bagażu - o 40 więcej niż w poprzedniku, natomiast przy siedmiomiejscowej konfiguracji bagażnik będzie symboliczny, bo 130-litrowy.

W Santa Fe pojawi się, innowacyjne w branży rozwiązanie, Rear Occupant Alert, które monitoruje obecność pasażerów tylnych siedzeń i przypomina kierowcy o ich pozostawieniu, kiedy opuszcza on samochód. Ma to zapobiegać przypadkowemu pozostawieniu dzieci w upale czy na mrozie, co rocznie kosztuje życie wielu młodych ludzi.

REKLAMA

Hyundai Santa Fe 2018
Hyundai Santa Fe 2018

Nowy Santa Fe zostanie wyposażony w pełny pakiet systemów bezpieczeństwa, oferowanych przez markę Hyundai pod wspólnym szyldem technologicznym Smart Sense.

W Nowym Santa Fe rozbudowano także system ostrzegania o ruchu poprzecznym. Aby zminimalizować ryzyko kolizji np. przy wyjeżdżaniu z miejsca parkingowego o ograniczonej widoczności, system ostrzega kierowcę dźwiękowo o nadjeżdżającym pojeździe oraz automatycznie zatrzymuje samochód.

REKLAMA

Hyundai Santa Fe 2018
Hyundai Santa Fe 2018

Jeśli chodzi o silniki, Hyundai Santa Fe ma być oferowany z trzema jednostkami do wyboru. Benzynowe 2.4 GDI o mocy 185 KM lub turbodoładowany motor 2.0 o mocy nieco ponad 230 KM. Wśród diesli będą 2,2-litrowe CRDi o mocy 200 KM i ponad 440 Nm momentu obrotowego. Dokładną ofertę dla rynku europejskiego poznamy zapewne bliżej premiery.

Hyundai Santa Fe nowej generacji będzie dostępny w Polsce w połowie 2018 roku. Jego premiera odbędzie się na salonie samochodowym w Genewie.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA