REKLAMA

Hyundai Sonata. Premiera dużego sedana

Hyundai Sonata nowej generacji zadebiutował w Nowym Jorku. Auto wygląda atrakcyjnie, ale dla chętnych na zakup nie mamy dobrych wieści.

Hyundai Sonata 2019 Materiały prasowe
Hyundai Sonata 2019
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 44 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowa odsłona Hyundaia Sonaty ujrzała światło dzienne podczas salonu samochodowego w Nowym Jorku. Samochód zaprojektowano zgodnie z linią stylistyczną marki, nazwaną „Sensuous Sportiness”, czyli ma być „zmysłowo i dynamicznie”.

REKLAMA

- Hyundai Sonata, jako jeden z najdłużej produkowanych i odnoszących największe sukcesy modeli na globalnym rynku, ma szczególne znaczenie dla naszej firmy. Zbudowana na nowej platformie Sonata została wyposażona w zaawansowaną technologię oraz szereg najnowocześniejszych systemów z zakresu bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy. Jesteśmy przekonani, że nasi klienci będą mile zaskoczeni nowoczesnością i pięknem ósmej generacji tego modelu – powiedział Albert Biermann, prezes i szef działu badań i rozwoju Hyundai Motor Group

Hyundai Sonata – nadwozie

Przy tworzeniu kształtu nadwozia Hyundaia Sonaty styliści marki czerpali z koncepcyjnego modelu Hyundai Le Fil Rouge, pokazanego jesienią 2018 roku na salonie samochodowym w Paryżu. Auto jest eleganckim czterodrzwiowym sedanem, z nisko opadającą linią dachu, w stylu aut coupe.

REKLAMA

REKLAMA

Hyundai Sonata 2019 Materiały prasowe
Hyundai Sonata 2019

Trzeba przyznać, że styliści stanęli na wysokości zadania, jednocześnie widać, że dostali dużą swobodę przy projektowaniu Sonaty. Uwagę zwraca tu bardzo oryginalne wykorzystanie LED-owych świateł, zarówno z przodu, jak i z tyłu.

W przedniej części diodowe pasy biegną pod kloszem reflektora, a następnie wcinają się głęboko w maskę, płynnie przechodząc w ozdobną, chromowaną listwę, która dalej biegnie wokół bocznych szyb.

Honda Civic sedan vs Hyundai SonataMateriały prasowe
Honda Civic sedan vs Hyundai Sonata

Z tyłu zastosowano nieco inną koncepcję przebiegu diodowego pasa, który zaczyna się po wewnętrznej, górnej stronie kloszy lamp, otacza je na zewnątrz i przechodzi w pas biegnący przez całą szerokość klapy bagażnika. Trzeba przy tym przyznać, że kształt kloszy lamp do złudzenia przypomina ten z Hondy Civic sedan.

Zobacz także: Hyundai Venue - premiera nowego SUV-a

REKLAMA

Hyundai Sonata 2019 Materiały prasowe
Hyundai Sonata 2019

Hyundai Sonata - wnętrze

W kabinie Hyundaia Sonaty aż takich ekstrawagancji nie uraczymy, a jedynym stylistycznym „smaczkiem” pozostaje wzór na kierownicy, z dodatkową poprzeczką pod centralną jej częścią. Poza tym jest elegancko i na poziomie, a materiały na zdjęciach wyglądają na dobrej jakości.

Przed oczami kierowcy króluje 12,3-calowy ekran wirtualnych zegarów, natomiast na środku deski rozdzielczej znalazł się ekran systemu informacyjno-rozrywkowego o przekątnej 10,25 cali (standardowo 8 cali). Ciekawym rozwiązaniem jest zastąpienie klasycznej dźwigni automatycznej zmiany biegów przyciskami na konsoli środkowej.

Zobacz także: Hyundai Tucson N Line w Polsce

REKLAMA

REKLAMA

Hyundai Sonata 2019 Materiały prasowe
Hyundai Sonata 2019

Hyundai Sonata - silniki

Do napędu Hyundaia Sonaty służyć ma jeden z dwóch silników do wyboru. Jeden z nich to turbodoładowana jednostka o pojemności 1,6 litra, która generuje moc 180 KM i moment obrotowy na poziomie 264 Nm. Współpracuje ona z 8-stopniowym automatem.

Druga opcja to większy silnik, o pojemności 2,5 litra, generujący 194 KM mocy i 245 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Ten wariant także współpracuje z ośmiostopniową przekładnią automatyczną.

Przy okazji premiery modelu Hyundai zapowiedział nadejście usportowionej Sonaty N o mocy powyżej 275 KM oraz wersję hybrydową.

Na naszym rynku Sonata mogłaby swobodnie rywalizować choćby z Volkswagenem Arteonem czy siostrzaną Kią Optimą, ale jest jeden problem, o którym wspomnieliśmy na wstępie. Dekadę temu Hyundai Sonata zniknął z europejskiej oferty.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA