REKLAMA

Hyundai Sonata – nie do poznania!

Hyundai Sonata
Hyundai Sonata
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 44 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Premiera nowego modelu miała miejsce w Korei, gdzie początkowo trafi on do sprzedaży. "Nowa Sonata wyznacza standardy w segmencie średniej klasy limuzyn pod względem technologii, jakości wykonania oraz wyglądu" - tak o swym najnowszym dziecku w czasie jego premiery powiedział Euisun Chung, wiceszef koreańskiego koncernu.

Z jednym na pewno trzeba się z nim zgodzić. Sonata zarówno na zewnątrz, jak i w kabinie zmieniła się nie do poznania. Z auta niepozornego stała się samochodem śmiało narysowanym, nowoczesnym, wręcz ekstrawaganckim. W linii jej nadwozia można dostrzec wyraźne nawiązania do Mercedesa CLS-a i innych czterodrzwiowych coupe.

W Korei do napędu modelu podstawowego posłuży 2-litrowy silnik benzynowy z serii Theta II, wyposażony w bezpośredni wtrysk paliwa o mocy 165 koni mechanicznych i maksymalnym momencie obrotowym 202 Nm. Auto z tą jednostką na przejechanie 100 km ma potrzebować średnio 7,8 litrów benzyny, czyli o 11% mniej niż model obecny.

Jako mocniejsze źródło napędu stosowany będzie silnik o pojemności 2.4 litra z tej samej serii, co mniejszy. W Europie pod maską Sonaty zastosowanie znajdzie na pewno nowy 2,2-litrowy turbodiesel o mocy 204 koni mechanicznych. Niewykluczone jest też zastosowanie napędu hybrydowego.

Wszystkie silniki mają być łączone z sześciostopniowymi skrzyniami mechanicznymi, które zostały opracowane tak, by zapewnić jak najlepsze osiągi przy jednocześnie jak najniższym zużyciu paliwa.

Nowa Sonata ma mieć bogate wyposażenie dodatkowe, obejmujące między innymi trzyczęściowy panoramiczny dach, asystent parkowania, 8-calowy wyświetlacz na konsoli środkowej, czy też zestaw audio firmy JBL.

Niewykluczone, że na europejskim rynku nowy Hyundai nie będzie już nazywał się Sonata, tylko i40.

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA