Hyundai Tucson Fuel Cell pobił rekord prędkości

Rekord prędkości lądowej bito na wyschniętym jeziorze Soggy Dry Lake Bed w Kalifornii. Jak szybko jechał wodorowy Hyundai Tucson Fuel Cell?

Hyundai Tucson Fuel Cell pobił rekord prędkości
Wodorowy Hyundai osiągnął prędkość 152.2 km/h. To rekord
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Warto przypomnieć, że w USA nazwa Tucson tyczy się modelu, w Europie nazwanego ix35. Teraz, bez znaczenia, gdzie auto jest sprzedawane, występuje pod jedną nazwą Tucson. Jednak ten, który pobił rekord prędkości, jest jeszcze oparty na poprzedniej generacji crossovera Hyundai'a.

REKLAMA

Nie znane jest nazwisko kierowcy, ale udało mu się osiągnąć prędkość 94.6 mph, czyli 152.2 km/h. To rekord prędkości na lądzie dla samochodów napędzanych ogniwami wodorowymi. Hyundai nie zdradza specyfikacji technicznego auta, które pobiło rekord. Nie wykluczone więc, że mamy tu do czynienia z przerobionym samochodem na potrzeby rekordu.

Wodorowy Tucson nie jest najszybszym autem w swojej klasie, ale z  jednym z najbardziej "zielonych" - na jednym zbiorniku wodoru może przejechać do 426 km. Toyota Mirai potrafi podobnie.

W USA Hyundai Tucson Fuel Cell jest dostępny w sprzedaży tylko w Kalifornii. Klient może go nabyć na zasadzie wynajmu. Najpierw wpłaca kwotę $2,999, a później miesięcznie $499. Co ciekawe, w tej cenie zawiera się nieograniczona ilość tankowań wodoru oraz pełne ubezpieczenie.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA