REKLAMA

Hyundai Tucson nowym radiowozem polskiej policji

Polska policja odebrała właśnie 100 oznakowanych radiowozów, zbudowanych na modelu Hyundai Tucson. Są to SUV-y z silnikiem 1.6 T-GDI o mocy 177 KM i napędem na cztery koła.

Hyundai Tucson dla polskiej policji fot. materiały prasowe
Hyundai Tucson dla polskiej policji
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 300 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Polska policja odebrała sto radiowozów Hyundai Tucson, rozszerzając swoją flotę o nowe pojazdy z nadwoziem SUV i napędem na cztery koła, które umożliwiają policjantom pracę w trudnych warunkach. Policyjne Tucson, wyprodukowane w zlokalizowanych nieopodal polskiej granicy zakładach Hyundai Motor Manufacturing Czech, niebawem rozpoczną służbę na ulicach wielu polskich miast, m.in. Warszawy, Łodzi, Krakowa czy Białegostoku.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

REKLAMA

Radiowozy zamówione przez policję to benzynowe Hyundaie Tucson z silnikiem o mocy 177 KM, który dzięki napędowi czterech kół sprawnie rozpędza pojazd w każdych warunkach drogowych. Nowe policyjne radiowozy wyposażone zostały wedle wytycznych Komendy Wojewódzkiej Policji.

Hyundai Tucson dla polskiej policjifot. materiały prasowe
Hyundai Tucson dla polskiej policji

Poza wyposażeniem zamówionym przez policję – nowoczesnymi stroboskopami, radiostacją, sygnałami dźwiękowymi, wyłącznikiem zasilania, czy oznakowaniem zgodnym ze standardami, samochód został doposażony we wspomniany napęd na cztery koła, komplet poduszek powietrznych, komputer pokładowy, kamerę cofania, tylne czujniki parkowania oraz klimatyzację automatyczną.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Samochody dostarczone Komendom Wojewódzkim Policji z terenu całego kraju, będą wykorzystywane do zadań patrolowych, interwencyjnych oraz kontroli pojazdów. We wnętrzu policyjnych Tucsonów będą wykonywane podstawowe czynności służbowe, w szczególności obejmujące: kontrolę dokumentów dotyczących osób i pojazdów, sprawdzanie osób i pojazdów w bazach danych, sporządzanie dokumentacji służbowej, przewożenie osób.

W ostatnim czasie Hyundai przekazał również 10 bezemisyjnych radiowozów z napędem elektrycznym, opartych na modelu Kona Electric. W ubiegłych latach z kolei Hyundai dostarczył ponad 1 tys. oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów do polskiej policji. Najpopularniejszymi modelami marki Hyundai w policyjnej flocie są miejski i20 oraz i30 w wersjach Hatchback i Wagon, którego ponad 500 sztuk służy na co dzień w komendach w całym kraju.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA