REKLAMA

Hyundai Tucson – znamy polskie ceny

Odświeżony Hyundai Tucson zadebiutował wiosną na salonie samochodowym w Nowym Jorku. Teraz samochód wjeżdża do polskich salonów, a my poznaliśmy jego zmodyfikowany cennik.

Hyundai Tucson 2018
Hyundai Tucson 2018
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 300 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tucson to najbardziej popularny model Hyundaia w Polsce i w Europie. Wiosną przeszedł zmiany stylistyczne, ale też w zakresie wyposażenia w systemy bezpieczeństwa i nowych jednostek napędowych.

Sylwetkę Tucsona podkreśla nowy wygląd reflektorów LED, podwyższony zderzak, srebrna osłona pod zderzakiem przednim i nowy wzór felg. W samochodzie zmieniono również układ tylnych świateł, a także przeprojektowano tylny zderzak i układ wydechowy.

Nowy Tucson będzie oferowany z dwoma silnikami Diesla i dwoma benzynowymi, które zostały zmniejszone i ulepszone w zakresie emisji dwutlenku węgla.

REKLAMA

REKLAMA

Hyundai Tucson 2018
Hyundai Tucson 2018

Najmocniejszym motorem w gamie jest jednostka Diesla 2.0 CRDi o mocy 185 KM. Ten silnik, współpracujący z napędem na cztery koła, połączony jest z nowo opracowaną, ośmiobiegową skrzynią automatyczną.

Alternatywnie wybrać można inny silnik Diesla, 1.6 CRDi, o mocy 136 KM. Jednostka ta dostępna jest z sześciobiegową manualną skrzynią biegów i napędem na przednie lub na wszystkie koła, a także z 7-stopniowym automatem DCT i napędem na przód.

Nowy Tucson jest również dostępny z dwoma silnikami benzynowymi. 1,6-litrowy silnik GDi, z sześciobiegową manualną skrzynią biegów i napędem na przednie koła, ma moc 132 KM. Z kolei jednostka 1,6 T-GDi o mocy 177 KM oferowana jest z 6-biegową skrzynią manualną i napędem na przód lub skrzynią 7DCT z napędem na cztery koła.

REKLAMA

Hyundai Tucson 2018
Hyundai Tucson 2018

Nowy Hyundai Tucson oferowany jest w czterech wersjach wyposażeniowych. Samochód z podstawowym pakietem wyposażenia oraz silnikiem 1.6 GDi 132 KM został wyceniony na 86 900 złotych. Model w najwyższej wersji z silnikiem 2.0 CRDi z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów kosztuje natomiast 179 900 złotych.

Jeśli chodzi o wyposażenie, nowy Tucson może mieć na pokładzie m.in.: system nagłośnienia marki Krell, łączność Bluetooth oraz nawigację z ośmiocalowym dotykowym ekranem, kamerą cofania oraz programem aktualizacji MapCare.

W dziedzinie aktywnego bezpieczeństwa i wspomagania jazdy, w zależności od wersji wyposażenia, w samochodzie znajdują się m.in.:

  • system automatycznego hamowania,
  • asystent utrzymywania pasa ruchu (LKAS),
  • system kontroli poziomu uwagi kierowcy (DAA),
  • system informacji o znakach ograniczenia prędkości (SLIF).

REKLAMA

REKLAMA

Hyundai Tucson 2018
Hyundai Tucson 2018

Pakiet bezpieczeństwa obejmuje także system kamer 360°, monitorujących otoczenie pojazdu podczas wykonywania manewrów.

Korzystający z przednich czujników radarowych inteligentny tempomat utrzymuje stałą prędkość a także odległość przed poprzedzającym pojazdem, automatycznie przyspieszając lub hamując w zależności od potrzeby.

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA