[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Hyundai Veloster N - 6 sekund do "setki"

Podczas salonu samochodowego w Detroit Hyundai pokazał model Veloster N - drugi z rodziny rasowych aut, oznaczonych tą literą.

Hyundai Veloster N Hyundai Veloster N

Pierwszym w historii modelem Hyundaia spod znaku "N" był pokazany nie tak dawno temu Hyundai i30 N. Napędzany jest 2-litrowym benzynowym silnikiem turbo o mocy 250 KM lub 275 KM w wariancie Performance.

Ten sam silnik, w mocniejszej z dwóch odmian, wpakowano pod maskę Velostera N. 275 koni mechanicznych mocy, współpracujących z 353 niutonometrami maksymalnego momentu obrotowego, pozwalają na sprint do "setki" w czasie 6,1 sekundy. Dokładnie tyle samo, co w i30 N Performance. Kierowca ma do dyspozycji 6-stopniową manualną skrzynię biegów.

REKLAMA

REKLAMA

Hyundai Veloster N Hyundai Veloster N

W nowym Velosterze N producent zadbał o dobre prowadzenie w zakrętach, przeprojektowując i usztywniając zawieszenie. Przyczepność napędzanych kół przedniej osi zapewnia mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. Z kolei o zatrzymanie sportowego modelu dbają seryjne tarcze hamulcowe o średnicy 13 cali z przodu i 11,8 cala z tyłu lub opcjonalne, większe tarcze - 13,6 cala z przodu i 12,4 cala z tyłu.

REKLAMA

Hyundai Veloster N Hyundai Veloster N

Hyundaia Velostera N opracowano z uwzględnieniem trzech aspektów: pokonywanie zakrętów, możliwości na torze i codzienne użytkowanie. Jego sportowy charakter wzmacnia ponadto wyposażenie, takie jak:

  • elektronicznie sterowany mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu,
  • elektronicznie kontrolowane zawieszenie,
  • sportowa charakterystyka regulacji obrotów silnika (automatyczny międzygaz),
  • wyczynowe opony,
  • stoper do pomiaru czasu okrążeń.

REKLAMA

REKLAMA

Hyundai Veloster N Hyundai Veloster N

Veloster N oferuje pięć trybów jazdy, w tym N i N Custom, które umożliwiają szerokie spektrum konfiguracji - od komfortowych ustawień codziennej jazdy, po maksymalne osiągi na torze wyścigowym. Specjalna konstrukcja elementów układu wydechowego pozwoliła na uzyskanie rasowego brzmienia silnika.

Model Veloster N oparty jest o nową generację Velostera, modelu pokazanego równolegle do wersji N podczas trwającego w Detroit salonu samochodowego. Pierwsza generacja Velostera pojawiła się również w motoryzacyjnej stolicy świata, w roku 2011.

REKLAMA

Hyundai Veloster N Hyundai Veloster N

Nowa odsłona zachowała sylwetkę poprzednika, która została unowocześniona oraz nietypowy układ drzwi 2+1. Z prawej strony samochodu znajduje się dwoje drzwi, a z drugiej jedne, jak w aucie trzydrzwiowym.

Trzeba przyznać, że Veloster N wygląda bardzo zadziornie, a efektowny spoiler oraz charakterystyczne dla odmiany N czerwone akcenty w zderzakach i progach bocznych dodają sportowego charakteru.

REKLAMA

REKLAMA

Hyundai Veloster N Hyundai Veloster N

W kabinie nie zabrakło sportowego ducha. Głęboko rzeźbione fotele, sportowa kierownica i dźwignia zmiany biegów oraz wszechobecne logo N świetnie pasują do charakteru samochodu. Wielofunkcyjna kierownica ma natomiast dodatkowe przyciski, aktywujące sportowe tryby jazdy.

Na europejską premierę nowej generacji Velostera i Velostera N musimy zaczekać. W USA model pojawi się w sprzedaży pod koniec 2018 roku. 

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 40 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij