REKLAMA

Hyundai Venue. Mniejszy brat Kony

Hyundai Venue zadebiutuje podczas salonu samochodowego w Nowym Jorku. SUV w ofercie marki trafi poniżej Kony.

Hyundai Venue Materiały prasowe
Hyundai Venue - szkice
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 43 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Oficjalny debiut Hyundaia Venue zaplanowany jest na 17 kwietnia, podczas dni prasowych salonu samochodowego w Nowym Jorku. Teraz jednak możemy zobaczyć pierwsze szkice crossovera, jakie opublikował producent.

Hyundai Venue – nadwozie

Nadwozie Hyundaia Venue będzie mieć około czterech metrów długości. Dla przypomnienia, nieco większy Hyundai Kona mierzy 4,16 metra długości oraz 1,8 metra szerokości. Koreański producent wierzy jednak, że poniżej Kony jest jeszcze sporo miejsca dla mniejszego modelu.

Pod względem designu możemy spodziewać się podobieństwa zarówno do Kony, z jej kaskadowymi światłami, jak i do dużego Santa Fe. Z tyłu natomiast kwadratowe klosze lamp przypominają bardziej któryś z modeli Volkswagena.

Zobacz także: profesjonalne tablice rejestracyjne od lipca 2019

REKLAMA

REKLAMA

Hyundai Venue Materiały prasowe
Hyundai Venue - szkice

Uwagę zwracają tylne drzwi, otwierane na boki, zamiast tradycyjnej klapy bagażnika otwieranej do góry. Zabieg podobny jak w Mini Clubmanie ma szansę trafić do produkcji, ale pamiętajmy, że to na razie jedynie szkic.

Zwłaszcza że na rysunku widzimy nadwozie w wydaniu trzydrzwiowym, które niemal na pewno nie ma szans na produkcję. Zamiast tego 17 kwietnia powinniśmy zobaczyć tradycyjne, pięciodrzwiowe nadwozie.

Zobacz także: Skoda Kamiq debiutuje w Polsce

REKLAMA

Hyundai Venue Materiały prasowe
Hyundai Venue - szkice

Hyundai Venue – wnętrze

Wedle zapewnień producenta Hyundai Venue ma mieć jedno z najbardziej praktycznych i zaawansowanych technicznie wnętrz w swojej klasie. Na polu walki stają tu jednak inni mocni rywale, jak pokazana niedawno Skoda Kamiq czy Volkswagen T-Cross.

W przeciwieństwie do szkiców nadwozia, rysunki wnętrza Hyundaia Venue zdają się prezentować model bliski wersji produkcyjnej. Warto zauważyć, że kabina wygląda inaczej, niż w modelu Kona, co wcale nie jest takie oczywiste, kiedy producenci oferują tak podobne do siebie auta.

REKLAMA

REKLAMA

Hyundai Venue Materiały prasowe
Hyundai Venue - szkice

Na środku deski rozdzielczej tkwi rzucający się w oczy wyświetlacz dotykowy systemu informacyjno-rozrywkowego, a pod nim tradycyjny panel klimatyzacji. Uwagę zwraca też schowek na parasolkę tuż ponad zamykanym schowkiem pasażera.

Póki co informacji na temat napędu nie mamy żadnych. Więcej dowiemy się już za tydzień, kiedy Hyundai zaprezentuje światu nowy model. Wtedy też okaże się, czy Venue trafi do Europy, co wydaje się być oczywiste.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA