Hyundai i10 z gradem nagród

Dyrektor naczelny HMIL H.S. Lheem
Dyrektor naczelny HMIL H.S. Lheem
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 46 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

ICOTY to najbardziej pożądana na rynku indyjskim nagroda, którą przyznają przedstawiciele wszystkich liczących się magazynów motoryzacyjnych takich jak: Autocar India, Auto India, Business Standard Motoring, Car India, Overdrive itd. W skład jury wchodzą najbardziej doświadczeni i opiniotwórczy dziennikarze motoryzacyjni w Indiach.

Nagrodę przyznaje się biorąc pod uwagę takie parametry, jak: oszczędność paliwa, prowadzenie, komfort jazdy, bezpieczeństwo, zadowolenie kierowcy, cena. Każdy z jurorów otrzymuje pulę 25 punktów, które przyznaje różnym modelom, a każdy z nich może otrzymać maksymalnie 10 punktów.

Do ostatniej edycji konkursu można było zgłaszać jedynie modele, które debiutowały na rynku w 2007 roku. Nie brano pod uwagę pojazdów, które poddano zaledwie kosmetycznym zmianom, czy otrzymały na przykład jedynie nową jednostkę napędową czy skrzynię biegów.

Oprócz ICOTY, Hyundai i10 otrzymał już w Indiach szereg innych, prestiżowych nagród motoryzacyjnych, jak choćby cztery tytuły Samochodu Roku nadane przez magazyny Business Standard Motoring, CNBC TV18 Autocar, NDTV Profit Car and Bike India oraz Overdrive. i10 zgarnął również pełna pulę otrzymując nagrody użytkowników: Viewers' Choice i The Aaj Tak Viewers' Choice oraz tytuł Małego Samochodu Roku przyznawany przez NDTV Profit Car & Bike India.

Od chwili debiutu modelu i10 pod koniec bieżącego roku na rynku indyjskim sprzedano dotychczas ponad 45 tys. sztuk. Natomiast w zaledwie trzy miesiące od europejskiej premiery modelu na targach Bologna Motor Show w grudniu 2007 firma HMI otrzymała z pozostałych rynków zamówienia na około 72 tys. sztuk.

Źródło: Hyundai

Zobacz także:
REKLAMA