Hyundai i20 WRC - gotowy na oesy

Hyundai jako pierwszy zespół fabryczny zaprezentował swoją najnowszą rajdówkę. Model i20 WRC wygląda groźnie, ma więcej mocy i momentu oraz dopracowaną aerodynamikę. Czy to wystarczy, żeby koreańsko-niemiecka ekipa zdobyła mistrzostwo świata?

Hyundai i20 WRC
Hyundai i20 WRC
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 66 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Prezentacja nowej maszyny zespołu Hyundai Shell Mobis WRT miała miejsce na torze Monza. W przyszłym sezonie za kółkiem tego samochodu zobaczymy Thierry’ego Neuville, Haydena Paddona oraz Daniego Sordo.

Tym samym ucięto spekulacje na temat pozyskania z wolnego rynku czterokrotnego mistrza świata - Sebastiana Ogiera. Przedstawiciele Hyundaia stwierdzili, że nie było to możliwe, ponieważ zespół już wcześniej zatwierdził obecny skład. Niewykluczone, że Ogier trafi do zespołu Citroena lub Forda.

Samochody startujące w przyszłym sezonie w klasie WRC będą szersze, szybsze, bardziej aerodynamiczne. Koreańscy konstruktorzy postarali się wycisnąć maksimum z zeszłorocznej konstrukcji. Obecne przepisy pozwalają na uzyskanie mocy 380 KM, a do tego samochody są o 25 kg lżejsze.

Poprzedni sezon był bardzo dobry w wykonaniu Hyundaia. Ekipa zajęła drugie miejsce wśród konstruktorów. Wygrał Volkswagen, którego nie zobaczymy już na listach startowych w przyszłym sezonie. Dlatego Koreańczycy mają spore szanse poprawić swoje najlepsze osiągnięcia, kiedy wygrali dwa rajdy i 10 razy pojawili się podium.

Zobacz także:
REKLAMA