REKLAMA

Hyundai i20 przeszedł face lifting

Hyundai i20 rzuca rękawicę liderom segmentu B. Odświeżony model ma przeprojektowane detale nadwozia i wnętrza, bogatsze wyposażenie i opcjonalną dwukolorową karoserię.

Hyundai i20 2018
Hyundai i20 2018
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 54 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Hyundai umacnia swoją ofertę w segmencie B, wprowadzając na rynek odświeżony model i20. Auto zyskało między innymi charakterystyczny dla marki Hyundai kaskadowy grill oraz przeprojektowany przedni zderzak. Zmiany przeszedł także tylny zderzak oraz układ reflektorów. Miejsce na tablicę rejestracyjną znalazło się na klapie bagażnika, a w 5-drzwiowej wersji samochodu pojawiają się nowe 15- i 16-calowe felgi oraz dach panoramiczny.

Nowy Hyundai i20, zarówno w wersji 5-drzwiowej, jak i Active, dostępny jest teraz także z czarnym dachem (od listopadowej produkcji), co w połączeniu z dziesięcioma kolorami lakieru, daje większą możliwość spersonalizowania samochodu.

Również wnętrze i20 zostało przeprojektowane. W nowej opcji wykończenia Blue, przez całą szerokość deski rozdzielczej oraz wokół klamek, poprowadzono niebieską, ozdobną linię. Z kolei opcje wykończenia wnętrza Red Point i Blue Point wyróżniają się czerwonymi i niebieskim akcentami stylistycznymi.

REKLAMA

REKLAMA

Hyundai i20 2018
Hyundai i20 2018

Hyundai i20 po face liftingu został wyposażony w nowe rozwiązania z zakresu łączności, zintegrowane ze smartfonem kierowcy. Model oferowany jest z jednym z czterech systemów audio. Oprócz 3,8-calowego ekranu standardowego, dostępny jest teraz także nowy, 5-calowy ekran monochromatyczny.

Z kolei 7-calowy wyświetlacz Audio umożliwia łatwą łączność – użytkownicy mogą przeglądać zawartość swoich smartfonów dzięki usługom Apple CarPlay i Android Auto, i korzystać np. z telefonicznej nawigacji. Dodatkowo i20 jest oferowany z opcjonalnym systemem infotainment, - integrującym nawigację, media i rozwiązania z zakresu łączności, współpracującym z Apple CarPlay, Android Auto i usługami Live Services.

REKLAMA

Hyundai i20 2018
Hyundai i20 2018

W i20 pojawiła się 7-biegowa, dwusprzęgłowa skrzynia biegów (7DCT) oraz system Stop and Go. Są także trzy różne silniki benzynowe do wyboru. Jednostka 1.0 T-GDI o dwóch mocach: 100 KM, współpracująca z 5-biegową skrzynią manualną i 120 KM dostępna z 6-biegową skrzynią manualną.

Obie jednostki mogą także współpracować z dwusprzęgłową skrzynią 7-biegową. Również silnik 1.2 ma dwie może mieć dwie moce – 75 i 84 KM i pracować w zestawieniu z 5-biegową skrzynia manualną.

REKLAMA

REKLAMA

Hyundai i20 2018
Hyundai i20 2018

Model i20 Active jest dostępny z silnikiem 1.4 o mocy 100 KM, współpracującym z 6-biegową skrzynią manualną. System Stop and Go (ISG) jest standardowym elementem wyposażenia obu wersji i20 (5-drzwiowej i Active).

Zgodnie z europejskimi standardami, Hyundai i20 został wyposażony w szereg systemów z zakresu wspomagania bezpieczeństwa, które do niedawna zarezerwowane były dla aut wyższych segmentów. Jest tu m.in.:

  • system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDWS)
  • asystent utrzymywania pasa ruchu (LKA)
  • asystent zapobiegania zderzeniu czołowemu (FCA)
  • system ostrzegający o zmęczeniu kierowcy (DAW)
  • system inteligentnych świateł drogowych (HBA)
Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA