Hyundai i30 CW – debiut w Polsce

Hyundai i30 CW
Hyundai i30 CW
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 79 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

CW w skrócie oznacza Crossover Wagon. Tyle tylko, że z crossovera w i30 nie odnajdziemy wiele. Ani kształt nadwozia, ani rozwiązania w układzie przeniesienia napędu, ani też prześwit - nic nie czyni kombi Hyundaia autem przeznaczonym do jazdy także w niezbyt trudnym terenie.

Do środkowego słupka i30 CW to samochód identyczny z pięciodrzwiowym hatchbackiem. Najważniejsze różnice dotyczą rozstawu osi, który urósł z 2650 do 2700 milimetrów i długości nadwozia. W efekcie zmian uzyskano bagażnik o pojemności 415 litrów, który po złożeniu tylnej kanapy powiększa się do 1395 litrów.

Pod maską auta może pracować jeden z pięciu silników - trzech turbodiesli i dwóch benzyniaków. Moc tych pierwszych waha się od 90 koni mechanicznych (1.6 CRDi), poprzez 115 (mocniejsza odmiana 1.6 CRDi) do 140 koni mechanicznych (2.0 CRDi).

Po benzynowej stronie oferty dostępna jest albo 1,6-litrowa jednostka napędowa, rozwijająca 122 konie mechaniczne mocy lub 2-litrowy silnik o mocy 143 koni mechanicznych.

Hyundai nie oszczędza na wyposażeniu, szczególnie tym odpowiadającym za bezpieczeństwo podróżnych. Każde auto na swoim pokładzie ma komplet poduszek powietrznych (przednie, boczne, kurtynowe), aktywne zagłówki z przodu, system mocowania fotelików dla dzieci typu ISOFIX oraz systemy ABS i EBD (rozdziału siły hamowania).

Wszystkie wersje i30 CW, prócz najtańszej Classic, posiadają też klimatyzację (manualną lub automatyczną) komputer pokładowy oraz elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka. Niezłe radio z odtwarzaczem MP3 i wyjściem USB - to atrybut każdej odmiany.

Źródło: Hyundai

Zobacz także:
REKLAMA