REKLAMA

Hyundai i30 Fastback N – pierwsze zdjęcia

Na salonie samochodowym w Paryżu Hyundai zaprezentuje nowy model, który wzbogaci ofertę producenta w segmencie usportowionych aut z rodziny N – jest nim i30 Fastback N.

Hyundai i30 Fastback N 2018 Materiały prasowe
Hyundai i30 Fastback N 2018, fot. Hyundai

Do rodziny rasowych modeli Hyundaia spod znaku N dołącza właśnie drugi – obok i30 N – model. Jest nim Hyundai i30 Fastback N, który już na zdjęciach prezentuje się doskonale, a sądząc po sprzedażowym sukcesie modelu i30 N, również w tym przypadku nie powinno być problemu ze znalezieniem nabywców.

Już cywilna wersja Hyundaia i30 Fastback, nazywana przez producenta pierwszym 5-drzwiowym coupe w segmencie C, wygląda dynamicznie, ze swoją opadającą linią dachu, długą maską i muskularnym nadwoziem. Wersja N natomiast ma natomiast jeszcze więcej pazura.

REKLAMA

Hyundai i30 Fastback N 2018 Materiały prasowe
Hyundai i30 Fastback N 2018, fot. Hyundai

Ciekawym pomysłem była forma prezentacji modelu. Miał to być rajd z Rzymu do Paryża i tak rzeczywiście było, ale chodziło tu o dwie duńskie miejscowości o takich samych nazwach, jak stolice Francji i Włoch.

Prowadzony przez Gabriele Tarquiniego, trzykrotnego mistrza wyścigowego w kategorii samochodów turystycznych, Hyundai i30 Fastback N potrzebował 8 minut i 18,49 sekundy na pokonanie odległości niespełna 13 kilometrów, dzielącej oba miasta.

REKLAMA

Hyundai i30 Fastback N 2018 Materiały prasowe
Hyundai i30 Fastback N 2018, fot. Hyundai

Wracając do samochodu. Jak się nietrudno domyślić, Hyundai i30 Fastback N dzieli napęd i rozwiązania techniczne z Hyundaiem i30 N. Mamy więc ten sam turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 2 litrów, generujący moc 250 koni mechanicznych w bazowej wersji i 275 koni w wariancie Perfomance.

W obu przypadkach moment obrotowy wynoszący 353 Nm, chwilowo zwiększany do 378 Nm w ramach funkcji overboost uruchamianej przy osiąganiu maksymalnej wartości momentu, przenoszony jest na koła przedniej osi.

Parametry napędu pozwalają na rozpędzenie auta od 0 do 100 km/h w niewiele ponad 6 sekund. Dokładnie 6,1 sekundy w przypadku wariantu 275-konnego i 6,4 sekundy dla modelu 250-konnego.

REKLAMA

Hyundai i30 Fastback N 2018 Materiały prasowe
Hyundai i30 Fastback N 2018, fot. Hyundai

Podobnie jak w modelu i30N, tak i tutaj kierowca ma do dyspozycji system N Grin Control, w ramach którego wybrać może jeden z pięciu trybów jazdy – Eco, Normal, Sport, N oraz N Custom.

Poza sportowymi osiągami, Hyundai i30 Fastback N jest bardzo praktycznym samochodem. Bagażnik zmieści aż 450 litrów, a po złożeniu oparć kanapy nawet 1351 litrów.

Oficjalna prezentacja Hyundaia i30 Fastback N zaplanowana jest na wtorek, 2 października, podczas dni prasowych salonu samochodowego w Paryżu. Redakcja Auto Motor i Sport będzie tam obecna. Zapraszamy już teraz do śledzenia relacji w serwisie specjalnym poświęconym paryskim targom.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA