[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Hyundai i30 Fastback - elegancki i praktyczny

Hyundai zaprezentował model i30 Fastback. Producent nazywa go czterodrzwiowym coupe. To pierwszy taki model w segmencie.

Hyundai i30 Fastback Hyundai i30 Fastback

Hyundai i30 Fastback jest dynamicznie stylizowanym liftbackiem, czyli autem z opadającą linią dachu, w którym klapa bagażnika unosi się wraz z szybą. Jak hatchback, tylko bardziej "rozciągnięty".

Trzeba przyznać, że projektantom Hyundaia nowy i30 Fastback bardzo się udał. Nie wygląda jak nudny i zwyczajny sedan, a mimo długiego na 4,45 m nadwozia prezentuje się zgrabnie i dynamicznie.

Linia dachu jest niższa o 2,5 cm w porównaniu do hatchbacka, co wpłynęło nie tylko na poprawę aerodynamiki, ale sprawiło też, że Fastback wygląda dynamicznie jak coupe. Słupek C oraz tylna szyba inspirowane są stylistyką samochodów segmentu premium. Cokolwiek to oznacza.

Porównując i30 Fastback do "zwykłej" wersji hatchback, zaznaczyć trzeba również zmniejszony o 5 mm prześwit, a także większą o 115 mm długość nadwozia. Tutaj wynosi ona 4455 mm. Kierowca powinien dodatkowo poczuć, że zawieszenie usztywniono o 15 proc., poprawiając tym samym prowadzenie.

i30 Fastback jest dostępny w 12 kolorach nadwozia: trzech perłowych - Stargazing Blue, Micron Grey i Phantom Black oraz siedmiu metalicznych - Clean Slate Blue, Intense Copper, Moon Rock, Fiery Red, Platinum Silver, Ara Blue i White Sand, a także dwóch podstawowych - Engine Red i Polar White. Jeśli chodzi o wnętrze, klienci mają do wyboru trzy wersje kolorystyczne: Oceanids black, Slate Grey oraz nowy, unikalny kolor czerwony Merlot Red.

Hyundai i30 Fastback został wyposażony w najnowsze rozwiązania marki, jeśli chodzi o komfort i bezpieczeństwo. Dostępne są tu m.in. system autonomicznego hamowania, system kontroli poziomu uwagi kierowcy, inteligentne światła drogowe czy system utrzymania pasa ruchu.

Inteligentny tempomat utrzymuje stałą prędkość i odległość od poprzedzającego pojazdu, automatycznie przyspieszając i hamując w zakresie prędkości do 180 km/h. System ostrzegający przed ruchem poprzecznym podczas cofania zmniejsza z kolei ryzyko kolizji w trakcie wyjazdu z miejsca parkingowego.

Hyundai i30 Fastback Hyundai i30 Fastback

Hyundai i30 Fastback oferuje opcjonalny, dotykowy ekran o przekątnej 8 cali, wyposażony w system nawigacji nowej generacji, współpracujący z Apple CarPlay i Android Auto. System nawigacji jest ponadto wyposażony w bezpłatną, 7-letnią subskrypcję usług LIVE, oferując aktualne informacje o pogodzie, ruchu drogowym, fotoradarach i wyszukiwanie interesujących miejsc w czasie rzeczywistym. Model i30 Fastback jest dostępny również z bezprzewodowym systemem ładowania smartfonów w standardzie Qi.

Hyundai i30 Fastback Hyundai i30 Fastback

Wśród jednostek napędowych i30 Fastback znajdziemy dwa, poddane downsizingowi silniki benzynowe z turbodoładowaniem. Klienci mogą wybierać między czterocylindrowym, turbodoładowanym 1.4 T-GDI o mocy 140 KM oraz trzycylindrowym, turbodoładowanym 1.0 T-GDI o mocy 120 KM.

Hyundai i30 Fastback Hyundai i30 Fastback

1.4-litrowy silnik benzynowy T-GDI jest oferowany z 6-biegową manualną skrzynią biegów lub 7-biegową skrzynią dwusprzęgłową. Silnik 1.0 T-GDI jest natomiast połączony z 6-biegową skrzynią manualną.

Hyundai i30 Fastback Hyundai i30 Fastback

Gama jednostek napędowych modelu i30 Fastback zostanie w przyszłości poszerzona o nowy czterocylindrowy, turbodoładowany silnik wysokoprężny o pojemności 1,6 litra, dostępny w dwóch wersjach mocy: 110 i 136 KM. Obie wersje będą współpracować z 6-biegową skrzynią manualną oraz 7-biegową skrzynią DCT.

Hyundai i30 Fastback Hyundai i30 Fastback

Samochód pojawi się w sprzedaży na początku 2018 roku. Bliżej tej daty poznamy cennik oraz specyfikacje poszczególnych poziomów wyposażenia.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij