Hyundai i30 N Drive-N w Europie, ale nie u nas

Hyundai prezentuje model i30 N w ściśle limitowanej wersji Drive-N. Piszemy o niej, choć niestety sprzedaż w Polsce nie jest przewidziana. Do Europy trafi w sumie 620 sztuk.

Hyundai i30 N Drive-N fot. materiały prasowe
Hyundai i30 N Drive-N
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 79 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Hyundai pokazał specjalną wersję Drive-N sportowych modeli Hyundai i30 N i Hyundai i30 Fastback N. Jest to pakiet zmian stylistycznych, które do znanych już dobrze wrażeń z jazdy modelami i30 N dodają charakterystyczny wygląd tak zewnętrzny, jak i wewnętrzny. Rozpoczęcie produkcji rozpoczęło się w ostatnim tygodniu kwietnia, a w planie jest zbudowanie ograniczonej liczby aut. Zaledwie 620 sztuk zarezerwowanych jest do dyspozycji Hyundai Motor Europe, a pozostałe 180 egzemplarzy trafi do Hyundai Motor Company Australia. Niestety wiemy już, że w Polsce Drive-N nie będzie oficjalnie oferowane. Pozostanie import prywatny.

REKLAMA

Hyundai i30 N Drive-N – co nowego?

Żeby opracować limitowaną wersję i30 N Drive-N, Hyundai ulepszył obecne i30 N, korzystając z opinii dotychczasowych użytkowników oraz oceny dziennikarzy motoryzacyjnych. Limitowana edycja jest dostępna w dwóch wersjach nadwozia – jako hatchback lub fastback – oraz w dwóch kolorach nadwozia – Phantom Black Pearl i nowym Serenity White Pearl. Limitowany i30 N Drive-N jest również dostępny z manualną skrzynią biegów lub opracowaną przez firmę Hyundai ośmiobiegową, dwusprzęgłową przekładnią N DCT.

Hyundai i30 N Drive-Nfot. materiały prasowe
Hyundai i30 N Drive-N

Wersja limitowana i30 N Drive-N jest standardowo wyposażona w pakiet Performance. Oprócz generowania 280 KM mocy, silnik charakteryzuje się jej równomiernym rozwijaniem, osiągając moc maksymalną przy niższych obrotach i wytwarzając wyższy moment obrotowy, co z kolei pozwala lepiej wykorzystać potencjał silnika w codziennych sytuacjach drogowych. Podobnie jak w przypadku nowego i30 N, wersja N DCT i30 N Drive-N daje do dyspozycji kierowcy trzy funkcje zwiększające osiągi i wzmacniające sportowe wrażenia z jazdy: N Power Shift, N Grin Shift i N Track Sense Shift. Korzystając z przycisku N Grin Shift (NGS), samochód uzyska doładowanie dodatkowych 10 KM na 20 sekund.

Samochody są wyposażone w 19-calowe kute felgi aluminiowe w matowym wykończeniu w kolorze ciemnego brązu, czarne logotypy Hyundaia, specjalne okleiny z boku, z przodu i z tyłu samochodu czy dwa logotypy Drive-N w kolorze matowym ciemnego brązu na błotnikach. Plakietki Drive-N zawierają również współrzędne GPS siedziby modeli N, czyli centrum testowego Hyundai Motor Europe na torze Nürburgring, w Niemczech.

Wnętrze każdego egzemplarza jest z kolei wyposażone w unikalną numerowaną tabliczkę, przedstawiającą jego numer spośród ograniczonej liczby 800 egzemplarzy. We wnętrzu, zamiast skóry, wykorzystano Alcantarę z czerwonymi przeszyciami, która pokrywa kierownicę, dźwignię zmiany biegów, podłokietnik i hamulec ręczny. Wszystkie akcenty zdobiące wnętrze są w kolorze czerwonym. Dotyczy to pasów bezpieczeństwa z przodu i z tyłu, przycisków N na kierownicy czy wstawek i szwów foteli N Light o nowym wzorze.

Hyundai i30 N Drive-Nfot. materiały prasowe
Hyundai i30 N Drive-N

Hyundai i30 N Drive-N został również w pełni wyposażony, w tym w tylną belkę usztywniającą, szklany dach i obszerną listę aktywnych funkcji bezpieczeństwa Hyundai Smart Sense. Oprócz systemów bezpieczeństwa, które są standardem w i30 N, wersja i30 N Drive-N z manualną skrzynią biegów jest również wyposażona w systemy monitorowania martwego pola (BCW) i ostrzegania o ruchu poprzecznym (RCCW). Natomiast modele z przekładnią N DCT oferują też asystenta monitorowania martwego pola (BCA) i asystenta ostrzegania o ruchu poprzecznym (RCCA).

Jak wspomnieliśmy, Hyundai i30 N Drive-N będzie oferowany na wybranych rynkach, ale w Polsce wersja limitowana nie będzie oferowana. A szkoda, bo zapowiada się naprawdę dobrze.

Zobacz także:
REKLAMA