Hyundai i30 N pojawi się... na rajdach WRC

Nowy i30 N to pierwszy rasowy hot-hatch Hyundaia. Auto zostanie zaprezentowane fanom szybkiej jazdy podczas zbliżających się rajdów WRC.

Hyundai i30 N
Hyundai i30 N
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 79 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Hyundai chce w ten sposób podkreślić pochodzenie modelu i30 N, które w znacznej mierze czerpie z doświadczenia marki Hyundai w Motorsporcie. Warto dodać, że w tym sezonie Thierry Neuville, prowadzący Hyundaia i20 WRC, zwyciężył w trzech z dziewięciu rajdów, w tym w Rajdzie Polski.

REKLAMA

Fani cyklu WRC, wybierający się na OS-y, będą mogli poznać z bliska nowy, sportowy samochód Hyundaia na specjalnych eskpozycjach, które pojawią się podczas Rajdu Niemiec (17 – 20 sierpnia), Rajdu Hiszpanii (5 – 8 października) oraz Rajdu Wielkiej Brytanii (26 - 29 października).

- Motorsport był kluczowym elementem inspiracji dla nowego i30 N i stanowi solidną podstawę rozwoju technologii samochodów o wysokich osiągach - powiedział Thomas A. Schmid, Dyrektor ds. operacyjnych w Hyundai Motor Europe.

- Dzięki nowemu i30 N przenosimy bezpośrednio na drogę doświadczenie Hyundaia zdobyte w Motorsporcie i rajdach. Samochód powstał z nastawieniem na osiągi i dedykowany jest zarówno entuzjastom sportowej, jak i codziennej jazdy - dodał.

REKLAMA

REKLAMA

Hyundai i30 N
Hyundai i30 N

Przed wprowadzeniem i30 N do sprzedaży, został on solidnie przetestowany w najbardziej wymagających warunkach. Samochód sprawdził się nie tylko podczas testów na niemieckich torach wyścigowych Nürburgring i Sachsenring, ale także podczas zimowych jazd w Szwecji, kiedy za kierownicą usiadł wiodący kierowca zespołu Hyundai Motorsport - Thierry Neuville.

Model i30 N dowiódł swojej wytrzymałości także podczas wielkiego wyzwania, jakim był udział w 24-godzinnym wyścigu ADAC na torze Nürburgring.

REKLAMA

Hyundai i30 N
Hyundai i30 N

Hyundai i30 N został już doceniony przez niemieckich klientów, którzy w dwa dni wykupili pierwszych 100 samochodów, oferowanych tylko w Niemczech w ramach limitowanej Pierwszej Edycji.

Przypomnijmy jeszcze, że kupując i30 N, można wybrać jedną z dwóch wersji, różniących się mocą. Pochodzi ona z 2-litrowego, turbodoładowanego silnika, który generuje standardowo 250 KM mocy. W wersji Performance Package natomiast będzie to 275 KM.

REKLAMA

REKLAMA

Hyundai i30 N
Hyundai i30 N

W warunkach idealnej przyczepności napędzany na przednią oś Hyundai i30 N przyspieszy od 0 do 100 km/h w 6,4 sekundy w przypadku wersji 250-konnej lub 6,1 sekundy w mocniejszej odmianie.

Premiera handlowa nowego Hyundaia i30 N planowana jest na koniec roku. Wtedy też poznamy dokładną specyfikację oraz cennik.

Zobacz także:
REKLAMA