Hyundai i30 - oto pierwsze nieoficjalne wizualizacje nowej generacji

Druga generacja Hyundaia i30 zadebiutowała jesienią 2011 roku na targach we Frankfurcie. Na początku minionego roku pokazano lifting kompaktowego auta z Korei. Teraz przyszedł najwyższy czas na kolejną generację.

Hyundai i30 2017 Schulte Design
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 72 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowa generacja Hyundaia i30 została zaprojektowana w Europie. ”To samochód dla każdego – projektując ten model, mieliśmy na uwadze dotarcie do bardzo szerokiej grupy Klientów. Charakterystyczny dla Hyundaia język projektowania, oparty o płynnie poprowadzone linie i przetłoczenia, ewoluował w kierunku bardziej ponadczasowej stylistyki. Razem z i30 debiutuje także nowo opracowany ‘kaskadowy’ grill, zastępujący stosowaną dotychczas heksagonalną osłonę” - powiedział Peter Schreyer Prezes i Główny Projektant Hyundai Motor Group.

REKLAMA

Największe zmiana w stylistyce i30 to osłona chłodnicy, która zamiast pionowego żebrowania będzie miała kratownicę. Po za tym co potwierdza wizualizacja, którą posiadamy i oficjalne zdjęcia zapowiadające koreańskiego kompakta, osłona chłodnicy będzie miała grube, chromowane obramowanie. W zderzaku zostaną wmontowane diodowe światła do jazdy dziennej. A cała sylwetka samochodu będzie bardziej obła.

Nowe reflektory nie będą już tak wypukłe i ostro zakończone jak w poprzedniku. Klosze przednich lamp będą bardziej "wcięte" w nadkola i połączone z tylnymi światłami przetłoczeniem, biegnącym ponad linią klamek drzwi. Dach auta ma zostać poprowadzony wyżej niż w drugiej generacji i30, co odbije się na większej ilości miejsca nad głowami pasażerów siedzących z tyłu.

 

Z tyłu samochód będzie nieco przypominał nowego Hyundaia Tucson, co pokazuje jedno ze zdjęć udostępnionych jakiś czas temu przez koreańskiego producenta. Kokpit auta zostanie mocno przeprojektowany, a na pokładzie znaleźć będzie można nowy system multimedialny, który pozwoli łączyć smartfony poprzez Apple CarPlay i Android Auto, jak w odświeżonym Hyundaiu i10. W kabinie pojawi się mniej przycisków, a obsługa funkcji zostanie przeniesiona na ekran dotykowy.

Gamę silników Hyundaia i30 będą stawić silniki benzynowe, których moc zawierać się będzie w przedziale od 100 KM (1,4 l) do 186 KM (1.6 Turbo). Z kolei jednostki wysokoprężne ma reprezentować motor 1.6, który pojawi się w dwóch wersjach mocy.

W przyszłym roku Hyundai pokaże pierwszy model seryjny spod szyldu nowej, sportowej marki N. Będzie to właśnie auto zbudowane na bazie nowego Hyundaia i30. Pod maskę trafi silnik benzynowy, dwulitrowy, który będzie wspierany przez turbodoładowanie. Efektem tego ma być moc 250 KM. Prototyp tego modelu jest m.in. testowany na torze Nurburgring. Samochód dostanie sportowe zawieszenie i sztywniejszą konstrukcję podwozia. Po za tym nie zabraknie dodatkowych elementów aerodynamicznych jak dyfuzor czy tylny spojler.

Hyundai udostępni pierwsze zdjęcia nowego i30 7 września, a później cały samochód będzie można oglądać na targach Paryż Motor Show.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA