REKLAMA

Hyundai i30 przeszedł face lifting

Hyundai i30 po face liftingu zostanie zaprezentowany oficjalnie podczas salonu samochodowego w Genewie na początku marca.

Hyundai i30 N Line po face liftingu Materiały prasowe
Hyundai i30 N Line po face liftingu

Tuż przed oficjalnym debiutem odświeżonego Hyundaia i30, co nastąpi już 3 marca podczas pierwszego dnia prasowego salonu samochodowego w Genewie, producent pokazał pierwsze zdjęcia, na których widać zmieniony przód kompaktowego Hyundaia.

Tym samym Hyundai i30 dołączy do innej genewskiej premiery, jaką będzie prezentacja nowej generacji miejskiego modelu Hyundai i20, o którym pisaliśmy nie dalej jak wczoraj. Model i20 ma być zwiastunem nowego języka designu tej marki, ale i30 po face liftingu już z tej nowej stylistyki skorzysta.

Chodzi póki co o efektowny kształt LED-owych świateł do jazdy dziennej, które są w kształcie odwróconej o 90 stopni litery V, skierowanej ramionami na zewnątrz samochodu. Daje to wrażenie większej „drapieżności” i sportowego charakteru auta. Podobny zabieg znajdziemy w nowym i20.

Pokazany na pierwszych zdjęciach Hyundai i30 występuje w usportowionej wersji N Line, przez co nasz apetyt na efekty tego face liftingu został zaostrzony. Warto jednak mieć świadomość, że zwykły, bazowy model będzie znacznie spokojniej stylizowany.

Tak czy inaczej i30 N Line prezentuje się bardzo rasowo, z dużą powierzchnią grilla i plastikowych czarnych paneli w mocno i odważnie stylizowanym zderzaku. Dodatkowy splitter i czarne wstawki w dolnych bocznych krawędziach zderzaka są wisienką na torcie wersji N Line.

Zobacz także: gorące premiery Genewy 2020 - zapowiedź

REKLAMA

Hyundai i30 N Line po face liftingu Materiały prasowe
Hyundai i30 N Line po face liftingu

Póki co producent nie ujawnia więcej szczegółów, ale mamy zapowiedź kolejnych publikacji w najbliższych dniach, jeszcze przed oficjalnym debiutem na targach w Genewie. Niebawem zobaczyć mamy tył auta, z nowym zderzakiem, kloszami lamp, a także nowymi wzorami felg, dostępnych w rozmiarach od 16 do 18 cali.

Hyundai informuje też o zmianach przeprowadzonych w kabinie samochodu. Odświeżenie modelu obejmie między innymi nowy ekran wirtualnych zegarów i większy rozmiar wyświetlacza, sięgający 10,25 cala.

Wiemy jeszcze jedno. Gama modelowa wersji N Line obejmie również wersję kombi, dzięki czemu ten poziom wyposażenia dostępny będzie dla wszystkich trzech wersji nadwoziowych, czyli hatchbacka, modelu Fastback oraz dla kombi.

Jeśli pytacie o silniki, póki co niewiele wiemy, ale można spodziewać się elektryfikacji, przynajmniej częściowej, obecnych jednostek. Prawdopodobnie będzie to zastosowanie systemu miękkiej hybrydy, pozwalającego obniżyć spalanie i emisję dwutlenku węgla.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA