REKLAMA

Hyundai i40 – face lifting i nowy silnik

Hyundai przeprowadził face lifting modelu i40 w wersji sedan oraz kombi. Odświeżono wygląd, poprawiono bezpieczeństwo, a pod maskę trafił nowy silnik.

Hyundai i40 2018 facelift Materiały prasowe
Hyundai i40 2018 facelift, fot. Hyundai
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 43 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Hyundai i40 jest dużym, przestronnym samochodem o eleganckim designie. Zmiany wprowadzone przez zespół projektantów dodał wyrazistości przedniej części, z charakterystycznym dla marki kaskadowym grillem. Nowe są też 18-calowe felgi ze stopów lekkich, które dołączą do oferowanych dotychczas 16- i 17-calowych obręczy aluminiowych.

Model i40 oferowany będzie z nową gamą lakierów, które znamy z nowej generacji modelu Santa Fe. Wykończenie wnętrza będzie natomiast dostępne w tonacji czarnej lub beżowej zarówno z materiałową jak i skórzaną tapicerką siedzeń.

REKLAMA

REKLAMA

Hyundai i40 2018 facelift Materiały prasowe
Hyundai i40 2018 facelift, fot. Hyundai

Hyundai i40 wyposażony został w systemy aktywnego bezpieczeństwa SmartSense. Wprowadzony system zapobiegania zderzeniu czołowemu (FCA) działa trzyetapowo - ostrzega wizualnie i akustycznie, następnie hamuje dozując siłę, a w ostateczności hamuje z maksymalną siłą w celu uniknięcia kolizji lub zminimalizowania uszkodzeń. System aktywuje się przy prędkości 10 km/h lub większej, gdy wykryty zostanie inny pojazd przed samochodem.

Hyundai unowocześnił gamę jednostek napędowych, żeby dostosować je do nowych norm emisji spalin Euro 6D-Temp. Model i40 jest teraz dostępny z nowo opracowanym silnikiem Diesla Smartstream o pojemności 1,6 litra z dwoma poziomami mocy.

REKLAMA

Hyundai i40 2018 facelift Materiały prasowe
Hyundai i40 2018 facelift, fot. Hyundai

Podstawowa wersja silnika oferuje 115 KM i 280 Nm momentu obrotowego i połączona jest z 6-biegową manualną skrzynią biegów. Mocniejsza wersja osiąga moc 136 KM i moment obrotowy 320 Nm, dostępna jest z 7-biegową skrzynią dwusprzęgłową lub 6-biegową manualną.

Hyundai i40 jest dostępny również z silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 litra, który łączony jest z 6-biegową manualną skrzynią biegów. Wszystkie jednostki napędowe i40 spełniają normę emisji EURO 6d-temp.

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA