Hyundai ix35 – szczegóły

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 45 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Następca Tucsona ma wejść do sprzedaży w Europie w pierwszym kwartale przyszłego roku. Na początku europejska wersja ma być dostępna z silnikiem benzynowym o pojemności 2 litrów i mocy 166 KM oraz z dieslem z oznaczeniem "R", o tej samej pojemności i w dwóch wersjach "mocowych" - 136 i 184 KM.

W listopadzie przyszłego roku gama Ix35 zostanie rozszerzona o nowego benzynowca 1.6 GDI o mocy 140 KM i diesla o pojemności 1,7 litra i mocy 115 KM.

Hyundai informuje, że oba diesle będą wyposażone w sześciobiegowe skrzynie manualne, a wersja "R" będzie dostępna również z sześciobiegowym automatem.

Rozstaw osi ix35 wynosi 2 640mm i jest o 10mm większy niż w Tucsonie. Auto jest też dłuższe o 85 mm (4 410mm) i o 20 mm szersze (1 820mm) od swojego poprzednika.

Do ciekawostek, jakie będzie można zobaczyć w ix35 należą: ikona "ECO" zlokalizowana między prędkościomierzem a obrotomierzem, wskazująca optymalny bieg, kamera cofania, współpracująca z 3,5-calowym ekranem LCD wbudowanym w lusterko wsteczne, przycisk start i opony o zmniejszonych oporach toczenia.

Europejska wersja produkowana będzie w fabryce Kii w Zilinie na Słowacji, a pierwsze egzemplarze zjadą z taśm produkcyjnych w pierwszym kwartale przyszłego roku.

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA