Hyundai ogłosił ceny rasowego modelu i30 N

Hyundai i30 N to pierwszy samochód marki Hyundai o tak rasowym charakterze i sportowych osiągach, oferowany w ramach nowej linii modelowej N. Znamy już jego polską cenę.

Hyundai i30 N
Hyundai i30 N

Hyundai i30 N został stworzony w Namyang - globalnym centrum badawczo-rozwojowym Hyundai Motor w Korei i dopracowany na torze Nürburgring - jednym z najtrudniejszych obiektów wyścigowych na świecie. Przy tworzeniu i30 N, ekipa inżynierów korzystała z doświadczenia Hyundai Motorsport w startach w cyklu WRC.

REKLAMA

Na polskim rynku model jest dostępny w trzech wersjach wyposażenia: N Base, N oraz N Performance. Samochód z silnikiem 2.0 T-GDI i mocy 250 KM oferowany jest w specyfikacji N Base oraz N i kosztuje odpowiednio 119 900 złotych i 129 900 złotych.

REKLAMA

REKLAMA

Hyundai i30 N
Hyundai i30 N

Topowe auto w specyfikacji N Performance, wyposażone w silnik 2.0 T-GDI o mocy 275 KM, zostało natomiast wycenione na 144 900 złotych.

Przypomnijmy, że w warunkach idealnej przyczepności, napędzany na przednią oś Hyundai i30 N przyspieszy od 0 do 100 km/h w 6,4 sekundy w przypadku wersji 250-konnej lub 6,1 sekundy w mocniejszej odmianie.

REKLAMA

Hyundai i30 N
Hyundai i30 N

Jak podaje producent, Hyundaia i30 N opracowano z uwzględnieniem trzech aspektów: pokonywanie zakrętów, możliwości na torze i codzienne użytkowanie. Jego sportowy charakter wzmacnia ponadto wyposażenie, takie jak:

  • elektronicznie sterowany mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu,
  • elektronicznie kontrolowane zawieszenie,
  • sportowa charakterystyka regulacji obrotów silnika (automatyczny międzygaz),
  • wyczynowe opony,
  • stoper do pomiaru czasu okrążeń.

Hyundai i30 N oferuje pięć trybów jazdy, w tym N i N Custom, które umożliwiają szerokie spektrum konfiguracji - od komfortowych ustawień codziennej jazdy, po maksymalne osiągi na torze wyścigowym. Specjalna konstrukcja elementów układu wydechowego pozwoliła na uzyskanie rasowego brzmienia silnika.

REKLAMA

REKLAMA

Hyundai i30 N
Hyundai i30 N

Samochód musi się poza tym wyróżniać wyglądem, na tle swoich cywilnych wersji, ale i rywali. Uwagę zwracają tu wyraziste zderzaki o powiększonych wlotach powietrza z charakterystyczną, czerwoną linią, aerodynamiczny tylny spojler z trójkątnym światłem stop, dwie końcówki wydechu, 18- lub 19-calowe koła, sportowe fotele, oraz specjalny, niebieski lakier Performance Blue, inspirowany kolorystyką aut Hyundai Motorsport.

Pierwsza seria, nazwana przez producenta First Edition, która liczyła zaledwie 100 egzemplarzy, została wyprzedana na pniu. Wygląda na to, że tak wyceniony Hyundai i30 N ma szansę na rynkowy sukces. A wy, którego hot-hatcha wybralibyście, mając do dyspozycji, powiedzmy, 150 tys. złotych?

REKLAMA