Hyundai pokazał nowego i20 WRC

Hyundai w WRC pojawił się ponownie w sezonie 2013, w którym to udało się wygrać Rajd Niemiec. W przyszłym sezonie Hyundai Motorsport wystartuje z trzema samochodami we wszystkich 14 eliminacjach mistrzostw.

Hyundai i20 WRC
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 46 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Hyundai podkreśla, że w poprzednim sezonie zespół skupił się głównie na testach i badaniach nowego modelu i20 WRC. Samochód przejechał 8 000 km i z zadowoleniem Koreańczycy przyjęli wyniki prób sprawnościowych, obiecując, że nowa "rajdówka" jest szybsza i ma lepsze właściwości jezdne od poprzedniego modelu.

W przyszłym sezonie na rajdowych trasach zobaczymy trzy nowe samochody Hyundai i20 WRC. Kierowcami zespołu będą Dani Sordo, Hayden Paddon oraz Thierry Neuville, którzy poprowadzą auta z numerami 3, 4 oraz 20. „Z tymi kierowcami pracowaliśmy przez dwa minione sezony i cieszymy się, że będą mieli teraz okazję wystartować w nowym modelu i20 WRC. Ich opinia na temat samochodu jest bardzo pozytywna, dlatego tym bardziej nie mogę się doczekać, aż zobaczę ich na poszczególnych odcinkach rajdów. Mamy naprawdę silny zespół kierowców, ze zróżnicowanym doświadczeniem, a biorąc udział we wszystkich rundach - łącznie z nowym rajdem w Chinach, wszyscy trzej będą mieli równe szanse w Mistrzostwach Kierowców.” – powiedział Michel Nandan, Szef Zespołu Hyundai Motorsport.

W wybranych eliminacjach zespół wystawi czwarty samochód, który poprowadzi kierowca testowy, Holender Kevin Abbring. Pierwszą eliminacją mistrzostw będzie Rajd Monte Carlo, który rozegrany zostanie w dniach 22-24 stycznia. Jeśli jest ekipa, która może popsuć szyki zespołowi Volkswagena w WRC to jest nią właśnie Hyundai. Koreańczycy będą w przyszłym sezonie mocniejsi i groźniejsi. Pytanie jest jedno – czy to wystarczy do pokonania Volkswagena?

Zobacz również:
REKLAMA