Hyundai zatrudnił Bouffiera

Trzykrotny mistrz Polski w rajdach samochodowych Bryan Bouffier dołączył do grona kierowców testowych Hyundai Motorsport. Zespół pracuje nad nowym i20 WRC

Bouffier w Hyundaiu i20 WRC
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 46 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

W zaawansowanym programie rozwojowym nad nowym Hyundaiem  i20 WRC do tej pory zaangażowani byli m.in. Gilles  Panizzi i Juho Hänninen. Teraz do grona kierowców testowych dołączył  Bryan Bouffier. Jak podkreśla  Hyundai Motorsport doświadczenie trzykrotnego mistrza Polski,  mistrza Francji z 2010 i mistrza IRC z 2011 będzie szczególnie cenne w zespole i w  dalszych pracach nad projektem i20 WRC.

Szef zespołu Hyundaia Michel Nandan uważa, że Bouffier ma bardzo profesjonalny styl jazdy i jako kierowca może wnieść do prac wiele precyzyjnych informacji technicznych. Ceni go również za jego niesamowitą konsekwencję. A jest to cecha szczególnie pożądana u kierowcy testowego.

Bryan Bouffier:

Jestem zadowolony, że mogę dołączyć do programu testowego Hyundai Motorsport i stać częścią zespołu już w tym roku. To prawda, że jest wiele do zrobienia, ale prace i20 WRC są już bardzo zaawansowane i zespół jest mocno skupiony na tym projekcie. Jestem pewien, że czas letni będę miał bardzo zajęty i mam nadzieję, że będzie to niezwykle cenny i zarazem wydajny okres.

Do tej pory Bryan Bouffier był związany przede wszystkim z Peugeot Sport i to właśnie z tym zespołem odnosił największe sukcesy w Polsce i Europie. Ostatnio pracował także dla Citroena.

Bryan Bouffier i Juho Hänninen będą głównymi kierowcami testowymi Hyundai Motorsport. Debiut i20 WRC zaplanowany jest na  sezon 2014. Kierowców, których zobaczymy za jego kierownicą w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata, mamy oficjalnie poznać we wrześniu.

Mimo kontraktu z Hyundaiem, Hänninen wystartuje Fiestą WRC w Neste Oil Rally Finland (02-04 sierpnia).

Zdjęcia: Hyundai

 

amis

Zobacz również:
REKLAMA