REKLAMA

III Zlot Mitsubishi - święto fanów Trzech Diamentów

Organizowany przez polskiego importera Zlot Mitsubishi swoją trzecią edycję miał w miniony weekend, w malowniczych okolicach Karpacza. Redakcja Auto Motor i Sport skorzystała z zaproszenia, biorąc udział w sportowej, rodzinnej rywalizacji i wygrywając przy okazji klasyfikację generalną w kategorii dziennikarzy.

III Zlot Mitsubishi 2018
III Zlot Mitsubishi 2018
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 42 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

III Zlot Mitsubishi, który odbył się w dniach 8-10 czerwca 2018 roku, swoją bazę miał w Osadzie Śnieżka w Łomnicy. W tak pięknych okolicznościach przyrody około 400 osób z całej Polski stawiło się we własnych samochodach spod znaku Trzech Diamentów, żeby przeżyć przygodę i w przyjacielskiej rywalizacji powalczyć o cenne nagrody, a wieczorem spotkać się w luźnej atmosferze i podzielić wrażeniami. Ale po kolei.

W tym roku na Zlocie Mitsubishi pojawiłem się po raz drugi - mój debiut przypadł na I Zlot Mitsubishi, odbywający się w 2016 roku w Bronisławowie. Choć impreza wtedy dopiero raczkowała, muszę przyznać, że w niczym nie odbiegała od podobnych zlotów konkurencyjnych marek, a teraz, po dwóch latach, jest o kolejny poziom wyżej, jeśli chodzi o organizację i zaplecze techniczne.

Moja trzyletnia wówczas córka do dziś wspomina imprezę sprzed dwóch lat, podczas której nie brakowało atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci właśnie. Z tym większą radością przyjęła wiadomość, że powtórzymy tę przygodę w tym roku. Zwłaszcza że tym razem mieliśmy wcielić się w rolę uczestników.

REKLAMA

REKLAMA

III Zlot Mitsubishi 2018
III Zlot Mitsubishi 2018

Zlot Mitsubishi to impreza o charakterze rodzinnym, co organizator podkreśla na każdym kroku. Zresztą praktycznie w każdym samochodzie załogę stanowiła właśnie najbliższa rodzina. Jest to z korzyścią dla każdej ze stron - krewni spędzają bowiem czas ze sobą, uczestnicząc w zdrowej rywalizacji, a jednocześnie tworzy się mocniejsza więź z marką, która w przyszłości często owocuje decyzją o zakupie kolejnego modelu tej właśnie marki.

Ponieważ nigdy nie miałem własnego Mitsubishi, na Zlot udałem się egzemplarzem pożyczonym z parku prasowego importera. Był nim nowy Mitsubishi Eclipse Cross.

Sobota to główny dzień Zlotu. Załogi - w tym roku było ich aż 114 - startują do rywalizacji na jednej z tras, wybranej w momencie zapisu na imprezę. Najwięcej osób wybrało trasę terenowo - turystyczną i terenową. Na tej pierwszej modele Outlander, Eclipse Cross i ASX pokonywały szutrowe górskie drogi. Na drugiej - przygotowane do off-roadu auta zdobywały przeszkody w terenie. Trasa turystyczna była najdłuższa, ale i najszybsza. Kierowcy Mitsubishi mieli bowiem okazję poruszać się po szlakach, na których rozgrywano Rajd Karkonoski.

REKLAMA

III Zlot Mitsubishi 2018
III Zlot Mitsubishi 2018

Na trasie zapomnieć można o mapach, GPS-ach i innych asystentach. Każda załoga otrzymuje specjalny "road book" z zaznaczonymi w nim wskazówkami dotyczącymi kierunku jazdy. Jest to zatem kolejna świetna okazja do pogłębienia rodzinnych więzi i budowania zaufania do swojego pilota - żony, męża czy dziecka. Co ważne, nie ma tu walki na czas - poza kilkoma osobnymi konkurencjami na zamkniętym terenie.

Żeby  nikt nie narzekał na brak zajęć, program zlotu obfitował w liczne ciekawe miejsca do zwiedzania, a także zagadki dla najmłodszych. Oprócz sprawnego nawigowania po okolicznych drogach, trzeba było wykazać się spostrzegawczością i wypatrywać kilkunastu specjalnych punktów, których zdjęcia znajdowały się w książce drogowej, a po ich zauważeniu, wpisać ich lokalizację na kartę zadań.

W kilku miejscach trasy należało dodatkowo wykonać zadanie i poznać odpowiedź na jedno z kilku pytań konkursowych. Wiązało się to często ze zwiedzaniem lokalnych atrakcji, jak Husyckie Skały, Dom Kata, w którym znajduje się muzeum narzędzi tortur, huta szkła Julia czy odwiedziny w przepięknym ogrodzie japońskim (a jakże!) Siruwia.

REKLAMA

REKLAMA

III Zlot Mitsubishi 2018
III Zlot Mitsubishi 2018

Wiele emocji czekało na uczestników w specjalnie zorganizowanej Osadzie Podróżnika, gdzie odbywał się piknik Mitsubishi. Można było przetestować w terenie modele Pajero i L200 czy wykazać się sprawnością, jadąc na czas po wybojach modelem Eclipse Cross, z kubkiem wody zamocowanym na masce. Oczywiście każda uroniona kropla kosztowała cenne sekundy karne, a wszystko to liczyło się do ogólnej klasyfikacji.

Popołudniowy rzęsisty deszcz i burze nie przeszkodziły w podejmowaniu kolejnych wyzwań. Jedynie część trasy terenowo-turystycznej została odwołana, ze względu na możliwe trudności w pokonaniu jej błotnistych odcinków SUV-em. Z kolei na trasie terenowej emocji nie brakowało, a świadczyć może o tym urwany zderzak i zdjęta z felgi opona u zwycięzcy rywalizacji.

Po bardzo intensywnym dniu, na wszystkich uczestników czekały dodatkowe, wieczorne atrakcje, zlokalizowane w bazie Zlotu - kolacja i ogłoszenie wyników rywalizacji na wszystkich trzech trasach, połączone z rozdaniem cennych nagród.

REKLAMA

III Zlot Mitsubishi 2018
III Zlot Mitsubishi 2018

Ze względu na dużą frekwencję wśród dziennikarzy, rywalizacja toczyła się także między nimi. Jak wspomniałem na wstępie, redakcja Auto Motor i Sport wraca z III Zlotu Mitsubishi z tarczą, bo na trasie turystycznej, w której startowałem w tym roku, zwyciężyłem - wraz z moją dzielną załogą.

III Zlot Mitsubishi przeszedł już do historii, a z rozmów z uczestnikami wiem, że nie mogą się już doczekać kolejnej odsłony. Moja córka podobnie, już przebiera nóżkami, żebyśmy i za rok wzięli udział w Zlocie. Chciałaby też, żeby naszym następnym samochodem było... Mitsubishi. Najlepiej czerwone. (Mitsubishi, mamy do pogadania!)

O poziomie organizacji imprezy może świadczyć fakt, że z zasłyszanych od uczestników uwag, przyczepić się można było w zasadzie do... nadmiaru atrakcji. Bo rzeczywiście, od samego rana aż do wieczornego powrotu było co robić na trasie, a zmęczenie dało niektórym o sobie znać na tyle, że niedługo po rozdaniu nagród sala dość mocno się przerzedziła, mimo wciąż obecnych zapasów jedzenia i wszelakich napojów.

REKLAMA

REKLAMA

III Zlot Mitsubishi 2018
III Zlot Mitsubishi 2018

Na uznanie uczestników zasłużyła też tradycyjna już obecność prezesa Mitsubishi Motor Poland, Yasuyuki Oyamy, który - podobnie jak ambasadorka marki, aktorka Anna Cieślak - był często zaczepiany przez uczestników i zawsze chętny do rozmowy z każdym, kto miał na to ochotę. Bo na Zlocie, jak w jednej, wielkiej rodzinie - wszyscy są równi.

O rosnącej randze Zlotu świadczy też fakt, że prezesowi Yasuyukiemu Oyamie towarzyszyli, przybyli specjalnie na tę uroczystość, przedstawiciele centrali firmy Mitsubishi Motors Corporation - pan Masaya Ota, szef europejskiego ośrodka badań i rozwoju MMC oraz pani Natsuko Kojima, odpowiedzialna za planowanie produktu i badania rynku.

REKLAMA

III Zlot Mitsubishi 2018
III Zlot Mitsubishi 2018

Na koniec kilka detali informacyjnych. Ile to kosztuje i kto może uczestniczyć w Zlocie? Rzecz jasna, impreza przeznaczona jest tylko dla właścicieli samochodów Mitsubishi. W tym roku pakiet zgłoszeniowy kosztował 150 złotych od osoby dorosłej i 90 złotych od dziecka powyżej 4. roku życia. Zawierał m.in. koszulki zlotowe, wyżywienie na trasie i po jej zakończeniu czy kilka gadżetów od sponsorów.

REKLAMA

REKLAMA

III Zlot Mitsubishi 2018
III Zlot Mitsubishi 2018

- Cieszę się, że nasza zlotowa rodzina Mitsubishi z roku na rok się powiększa i co roku, dzięki państwu, zachwyca niesamowitym entuzjazmem i rodzinną serdecznością. Dziękuję państwu za wielkie zaangażowanie i zapał, za fair play i wielkie serca i już dziś zapraszam na IV Zlot i kolejną przygodę z Mitsubishi  – podsumował prezes Yasuyuki Oyama.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA