Idzie nowe – Audi A8

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 429 800 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tym bardziej że jego najgroźniejsi rywale, a więc Mercedes klasy S, czy BMW serii 7, to konstrukcji nowsze i nowocześniejsze. Nowa A-ósemka zyska więc nowy wygląd nadwozia, stylem nawiązujący do tego, znanego z innych modeli Audi. Można się więc spodziewać klasycznych, ładnych proporcji oraz "zabawy" diodami LED.

A co pod karoserią? A8 bazować ma na modularnej platformie, użytej w A-czwórce, ale do jej budowy mają zostać wykorzystane lekkie materiały, jak aluminium czy stop magnezu - wszystko po to, by utrzymać jak najniższą masę auta i poprawić dynamikę.

Za tę odpowiada cała gama znanych jednostek napędowych. Najmniejszy silnik benzynowy ma mieć 6 cylindrów i pojemność 2,8 litra, natomiast na szczycie oferty znajdą się najprawdopodobniej 4,2-litrowy silnik benzynowy V8 FSI oraz nowy 6-litrowy, 12-cylindrowy turbodiesel. Benzynowa jednostka W12 zostanie wycofana z produkcji ze względu na swoją wysoką cenę oraz emisję spalin.

Najtańszy model, podobnie jak w obecnym wydaniu, będzie posiadał napęd tylko na przód, natomiast droższe odmiany otrzymają najnowszą odmianę napędu Quattro, przenoszącego moment obrotowy na cztery koła.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć zakamuflowanego Audi A8 oraz fotografii auta, które wyciekły jakiś czas temu do Internetu. Prawda, że podobne?

Źródło: Automedia

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA