Ile kosztuje utrzymanie Bugatti Veyrona?

Bugatti Veyron kosztował ponad 4 mln złotych, wersja SuperSport dwa razy tyle. Ale to nie jedyne wartości, które jeżą włos na głowie. Równie emocjonujące są kwoty użytkowania Veyrona.

Bugatti Veyron
Bugatti Veyron

Bugatti Veyron skończył już swój żywot. Volkswagen, który jest właścicielem marki Bugatti i tak dość długo utrzymywał ten model przy życiu, bo na wyprodukowaniu jednego egzemplarza niemiecka marka traciła kilka milionów euro. Dla przypomnienia, przez 10 lat z taśm zjechało 450 Veyronów.

REKLAMA

Mimo tego, że VW tracił na sprzedanym egzemplarzu, jedna sztuka kosztowała właściciela 4 mln złotych, a wersja SuperSport nawet dwa razy tyle. Nie licząc cen niezliczonej ilości wersji limitowanych. Ale to nie jedyne astronomiczne kwoty związane z tym autem.

Bugatti, Veyron, 16.4, Super Sport, rekord prędkości, rekord Guinessa
Bugatti Veyron 16.4 Super Sport
  • Po pierwsze to wizyta w serwisie, której żadna kieszeń nie lubi, ale właściciele Bugatti odczuwają to szczególnie. Każde "dzień dobry" w serwisie kosztuje 78 000 zł. A jest to czynność konieczna każdego roku.
  • Bugatti Veyron może pędzić z prędkością 400 km/h przez maksymalnie 15 minut - na tyle bowiem opracowano trwałość opon. A te kosztują ponad 130 tys. zł za komplet! Mało tego, opony trzeba wymieniać co 15 tys. kilometrów. Przy co czwartej zmianie opon (co ok. 60 tys. km) trzeba kupić nowe obręcze za 185 000 złotych.
  • Ubezpieczyciel w USA wycenił polisę Veyrona na 25 000 dolarów rocznie.
  • Paliwo - spalania tego samochodu nikt oficjalnie nie mierzył. Prawdopodobnie jest zbliżone do spalania małego czołgu. Zatankowanie do pełna 100-litrowego zbiornika kosztuje przy obecnych cenach średnio 475 zł. 
  • Roczne koszty użytkowania Bugatti Veyrona to ponad 1,1 mln złotych.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA