Impreza STI spec. C – powstanie 900 sztuk!

Subaru Impreza WRX STI spec. C
Subaru Impreza WRX STI spec. C
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 138 461 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Inżynierowie japońskiej marki po pierwsze postawili sobie za cel obniżenie masy własnej samochodu, bo jak wiadomo nie od dziś, nic tak nie wpływa negatywnie na osiągi, jak nadwaga. Dlatego też udało im się odchudzić Imprezę STI o 70 kg.

Osiągnęli to między innymi, dzięki zastosowaniu mniejszego i lżejszego akumulatora, aluminiowej maski silnika oraz laminowanych szyb bocznych i przedniej. W wyposażeniu samochodu, zamiast koła zapasowego, znalazł się lżejszy i zajmujący mniej miejsca zestaw naprawczy.

Seryjnie auto porusza się na 18-calowych, siedmioszprychowych felgach ze stopów lekkich, obutych "cywilnymi slickami" Bridgestone Potenza RE070.

Aby być jeszcze szybszym, nowe STI otrzymało zmodyfikowany komputer sterujący pracą jednostki napędowej oraz bardziej wydajną turbosprężarkę. Efekt zmian pod maską to 422 Nm maksymalnego momentu obrotowego, zamiast 407 i moc większa o 5 koni mechanicznych - 305 zamiast 300 "czworonogów".

Dla lepszego chłodzenia jednostki napędowej, Impreza otrzymała natrysk wody na intercooler. Poprawiono też tylny dyferencjał oraz zoptymalizowano nastawy zawieszenia i pracę pompy paliwa.

Subaru Impreza WRX STI spec. C ma powstać w liczbie 900 egzemplarzy. Samochód oferowany będzie w kolorze białym, żółtym oraz najprawdopodobniej w niebieskim, jak na zdjęciach. Auto wyróżniać się będzie też złotymi zaciskami hamulcowymi, sygnowanymi przez firmę Brembo.

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA