Ineos Grenadier wjeżdża do Polski. Duch Defendera powraca

Firma Ineos Automotive ogłosiła partnerów, którzy będą prowadzić dwa pierwsze punkty sprzedaży w Polsce. Chodzi o model Ineos Grenadier, który jest duchowym spadkobiercą Land Rovera Defendera.

Ineos Grenadier fot. materiały prasowe
Ineos Grenadier

Punkty sprzedaży w Polsce to jedne z pierwszych 160 lokalizacji, które zostaną potwierdzone w różnych regionach całego świata. W sumie firma Ineos planuje dysponować do końca 2022 roku siecią 200 punktów sprzedaży i serwisu Grenadiera w ponad 50 krajach. Ma ona obejmować uznane grupy dealerów, warsztaty specjalizujące się w segmencie 4x4 oraz dealerów sprzętu rolniczego.

REKLAMA

Dwaj potwierdzeni partnerzy handlowi w Polsce to:

  • Auto Fus Group w Warszawie
  • Team Marek Pasierbski w Długołęce (koło Wrocławia)

Firma Ineos planuje wspólnie z tymi partnerami uruchomić punkty sprzedaży i przygotować się do przyjmowania klientów w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Proces ten obejmuje intensywny program szkoleniowy Ineos dla przedstawicieli handlowych i serwisantów. Pierwsze z nowo powstałych placówek zostaną otwarte latem. Ineos chce, by większość klientów w Polsce znajdowała się w rozsądnej odległości od autoryzowanej stacji obsługi. Trzon sieci serwisowej będą stanowić partnerzy handlowi w kraju, a dodatkowy zasięg geograficzny zapewnią wyselekcjonowane przez Ineos, autoryzowane punkty Bosch Car Service oraz warsztaty specjalizujące się w segmencie 4X4.

– Przez ponad rok intensywnie pracowaliśmy, aby znaleźć w Polsce partnerów handlowych, którzy podzielaliby nasz entuzjazm i zachwyt nad Grenadierem – powiedział Klaus Hartmann, dyrektor Ineos Automotive na region Europy. – Rozumieją oni użytkowników 4x4 i ich wymagania, a ponadto mogą poszczycić się doświadczeniem w zakresie wyjątkowej obsługi klienta. Wraz z tymi partnerami mamy nadzieję zapewnić nabywcom Grenadiera niezbędne porady, wskazówki i wsparcie.

Potencjalni klienci będą mogli znaleźć najbliższy punkt sprzedaży Grenadiera za pomocą interaktywnej mapy dostępnej w witrynie Ineosgrenadier.com. Specyfikacja techniczna i ceny modelu Ineos Grenadier w Polsce zostaną potwierdzone do końca kwietnia, a przyjmowanie zamówień rozpocznie się w maju. Ile kosztować ma Ineos Grenadier w Polsce? Otóż oficjalnie ceny dla naszego rynku nie zostały jeszcze podane, ale wiemy, że przewidziano dla nas 400 egzemplarzy, zaś w Niemczech cena startuje od 60 tys. euro.

Póki co zapraszamy do przeczytania naszej relacji z pierwszych jazd tą wyjątkową terenówką, jaką jest Ineos Grenadier.

 

REKLAMA