Ineos Grenadier wjeżdża do Polski. Duch klasycznego Defendera

Ineos Grenadier to samochód terenowy z prawdziwego zdarzenia, wprost inspirowany klasycznym Land Roverem Defenderem. Auto jest coraz bliżej sprzedaży w Polsce.

Ineos Grenadier fot. materiały prasowe
Ineos Grenadier

O modelu Ineos Grenadier pisaliśmy już wiele. Teraz mamy kolejne dobre wiadomości, bo otrzymaliśmy potwierdzenie wejścia marki i modelu na polski rynek. Polskie przedstawicielstwo marki podało, że Ineos planuje otwarcie 200 placówek na całym świecie, by rozpocząć sprzedaż już w lipcu 2022 r.

REKLAMA

Ineos Grenadierfot. materiały prasowe
Ineos Grenadier

Wśród partnerów znajdą się uznane grupy dealerów samochodowych i sprzedawcy specjalizujący się w segmencie 4x4. Główną sieć serwisową stanowić będą partnerzy BMW, mający doświadczenie w serwisowaniu silników tej marki, użytych do napędu modelu Grenadier. Sieć te uzupełni dostęp do ponad 10 000 warsztatów Bosch Car Service na całym świecie.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Producent zapewnia, że dzięki tak rozbudowanej sieci serwisowej, większość klientów nie znajdzie się dalej niż 50 km od autoryzowanej stacji obsługi Ineos. Właściciele potrzebujący wsparcia w bardziej odległych miejscach będą mieć z kolei dostęp do wspomnianych 10 000 punktów Bosch Car Service w 150 krajach. Jeśli natomiast na głównych rynkach zdarzą się miejsca, w których części nie są dostępne od ręki, Ineos zobowiąże się dostarczyć je w ciągu 24 godzin.

Rezerwacje ruszyły 30 września, za pośrednictwem strony www.ineosgrenadier.com. Docelowo samochód kupić można będzie w jednym z 200 salonów lub za pośrednictwem strony internetowej. Ten drugi sposób ma obejmować także zorganizowanie odpowiedniego finansowania oraz przyjęcie w rozliczeniu używanego pojazdu. Do tej pory już około 75 000 osób wyraziło zainteresowanie zakupem i należy do grona potencjalnych nabywców pojazdu. Dostawy Grenadiera rozpoczną się w lipcu 2022 roku.

Ile kosztować ma Ineos Grenadier w Polsce? Otóż oficjalnie ceny dla naszego rynku nie zostały jeszcze podane, ale wiemy, że przewidziano dla nas 400 egzemplarzy, zaś w Niemczech cena startuje od 60 tys. euro.

REKLAMA

REKLAMA

Ineos Grenadier – nowe wcielenie Defendera

Ineos Grenadierfot. materiały prasowe
Ineos Grenadier

Za projektem stoi firma Ineos, światowy gigant przemysłu chemicznego, a pomysłodawcą jest sir Jim Ratcliffe, milioner i właściciel firmy Ineos. Ponieważ klasyczny Land Rover Defender odszedł niedawno do lamusa, sir Ratcliffe zapragnął stworzyć jego nowoczesne wcielenie, wcale nie mniej dzielne w terenie, ale jednak odstające od prostego i bezkompromisowego pierwowzoru. O skali przedsięwzięcia świadczy fakt, że aż 130 prototypów Grenadierów z drugiej fazy produkcji miało do pokonania 1,8 miliona kilometrów podczas wyczerpujących testów przeprowadzanych na całym świecie.

Ineos Grenadier jest łudząco podobny do Defendera, ma podobne pudełkowate nadwozie o topornych liniach i co więcej, ma oferować wcale nie gorsze możliwości jazdy terenowej. Nadwozie osadzone jest na solidnej ramie drabinowej, a zawieszeniem i napędem zajmowali się inżynierowie Magna Steyr. Nie zabraknie także m.in. reduktora czy możliwości dopięcia pełnego off-roadowego osprzętu, z wyciągarkami czy dodatkowym oświetleniem włącznie.

Ciekawostką jest użycie do napędu Grenadiera 6-cylindrowych silników BMW, jednego benzynowego i jednego Diesla. Benzynowy wariant dysponuje mocą 285 KM i momentem obrotowym 450 Nm, zaś diesel oferuje moc 249 KM i moment obrotowy 550 Nm. Oba motory współpracują z 8-stopniową przekładnią produkcji firmy ZF.

Ineos Grenadierfot. materiały prasowe
Ineos Grenadier

Wnętrze Ineosa Grenadiera zaprojektowano z myślą o zapewnieniu przestrzeni, praktyczności i wszechstronności, jakich oczekują właściciele użytkowych samochodów z napędem 4x4. Nie da się nie zauważyć zaskakującego połączenia luksusu i wygody. To pierwsze przejawia się w postaci obszernych foteli Recaro czy dużego, poziomo ustawionego ekranu systemu multimedialnego o przekątnej 12,3 cala. Obsługuje on łączność Android Auto i Apple CarPlay, a system nawigacji terenowej umożliwia programowanie, śledzenie i zapisywanie trasy za pomocą punktów orientacyjnych, gdy już dawno opuszczono drogi utwardzone i szlaki.

W kabinie Grenadiera w oczy rzuca się potężna, solidna konsola środkowa i panel ulokowany na dachu, na wzór kabiny samolotu. Do tego przełączniki i pokrętła na konsoli środkowej i podsufitowej są rozmieszczone w dużych odstępach i są wyraźnie oznakowane. Mało tego, zostały również wbudowane i wstępnie podłączone przełączniki wyposażenia dodatkowego, co pozwala dodać do konfiguracji wyciągarki, oświetlenie robocze i inne akcesoria.

Czekamy zatem na podanie oficjalnych polskich cen, a kiedy testowy egzemplarz Ineosa Grenadiera trafi do nasz do testów, niezwłocznie podzielimy się z wami naszymi wrażeniami. Póki co zajrzyjcie do galerii zdjęć.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA