REKLAMA

Infiniti JX – w pełnej krasie

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 218 000 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Od siedmiu tygodni, co piątek pokazywaliśmy kolejne zdjęcie SUV-a Infiniti, które ten luksusowy oddział Nissana prezentował na swoim facebookowym fanpage'u. W końcu nadszedł czas na prezentację całego auta - szczęśliwcy mogą oglądać je podczas trwającego Pebble Beach Concours d'Elegance, a nam pozostają obrazki z internetu.

Prezentowany dziś JX to jeszcze pojazd koncepcyjny, ale zapewne niewiele zmieni się w nim do zimowej prezentacji wersji produkcyjnej podczas Los Angeles Auto Show. JX przejął kilka elementów z koncepcyjnego Essence, pokazanego w tym roku w Genewie. Ma reflektory i grill o podobnym kształcie i tak samo poprowadzony słupek dachowy. Jednak nie jest tak urodziwy, jak wspomniane coupe.

Bardziej niż urodą ma zaskakiwać praktycznością. Siedem osób ma podróżować nim z przyjemnością, a o ich komfort psychiczny mają dbać takie rozwiązania jak możliwość zajęcia miejsc w trzecim rzędzie, bez konieczności demontowania fotelika dziecięcego w rzędzie drugim. Do tego producent zapowiada m.in. system podpowiadający o obecności auta w "martwym punkcie", czy rozbudowany system audio, z czternastoma głośnikami firmowanymi przez Bose.

Źródłem napędu SUV-a Infiniti ma być silnik V6, zapewne o pojemności 3,7-litra, znany z innych modeli marki. Szczegóły dotyczące konstrukcji auta i źródeł napędu poznamy w listopadzie - podczas wystawy w Los Angeles.

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA