Infiniti Q30 oficjalnie? - Targi Frankfurt 2015

W sieci pojawiła się fotografia przedstawiająca nowy kompaktowy model Infiniti Q30. Na razie nie wiadomo, czy to oficjalne zdjęcie.

Infiniti Q30

Infiniti zapowiadało kompakta Q30 już od dawien dawna. Ostatnie informacje mówią o premierze na nadchodzących targach we Frankfurcie. Na początku tego roku więcej słyszeliśmy o QX30, czyli crossoverze, a niżeli o aucie kompaktowym. Model QX30 pojawił się jako koncept podczas targów w Genewie. Auto ma konkurować z BMW X1 i Audi Q3.

REKLAMA

Jaki model przestawia to zdjęcie? Patrząc na fotografia łatwo stwierdzić, że to QX30. Podwyższone nadwozie automatycznie przywodzi nam na myśl crossovera. Z drugiej strony, gdy zestawimy to ze szkicem kompakta Q30 także znajdziemy mnóstwo podobieństw. Mamy mieszane uczucia co do tego, jaki to model, ale raczej mówi się o kompaktowym Q30. Crossover ma dołączyć później.

Infiniti Q30

Co wiadomo o nowym aucie Infiniti? Będzie produkowany w fabryce Nissana w Sunderland (Wielka Brytania), która niedawno przeszła sporą modernizację za kwotę 250 mln funtów. Q30 ma być oparte na płycie podłogowej Mercedesa (m.in. GLA), pod maską ma także znaleźć się niemiecki silnik Diesla 2.2 o mocy 170 KM i 400 Nm. Potwierdza to także oznaczenie "2.2d" widoczne na lewym błotniku.

Kiedy premiera? Mówi się, że nowe Infiniti zostanie zaprezentowane już we wrześniu, podczas salonu samochodowego we Frankfurcie.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA