Infiniti Q50 z nowymi silnikami

Podczas Chicago Auto Show Infiniti zaprezentowało model Q50 z nowymi silnikami pod maską. Są to trzy jednostki benzynowe wspomagane przez turbodoładowanie.

Japońska marka z segmentu premium odświeża ofertę jednostek napędowych w modelu Q50. Podczas targów w Chicago zaprezentowano trzy nowe propozycje.

Pierwsza z nich to bazowy silnik czterocylindrowy o pojemności 2,0. Generuje 208 KM i 349 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jednostka będzie dostępna w wersji z napędem na tył lub wszystkie koła.

Kolejny w ofercie silnik to podwójnie doładowane V6 o pojemności trzech litrów. Podwójnie doładowany motor jest określany mianem "najbardziej zaawansowanego V6 w historii Infiniti. Jednostka zastępuje wysłużony silnik o pojemności 3,7 litra. Jego podstawowa odmiana oferuje 300 KM (400 Nm). Dla bardziej wymagających przygotowano wersję Q50 Red Sport 400 o mocy 400 KM (474 Nm). Za przekazywanie mocy na tylne lub wszystkie koła odpowiada siedmiobiegowa skrzynia automatyczna.

Ostatnia propozycja to wersja z napędem hybrydowym. Infiniti Q50 Hybrid jest wyposażone w silnik V6 o pojemności 3,5 litra oraz motor elektryczny. Całość daje maksymalną moc 360 KM.

Przy okazji targów w Chicago Infiniti zaprezentowało odświeżony model QX60 oraz mniejsze QX30.

Zobacz także:
REKLAMA