Infiniti Q60 oficjalnie w Detroit

Nowe Infiniti Q60 stylistyką upodobniło się do swoich braci. Otrzymał tez "czystsze" silniki. Czy zdobędzie popularność w Polsce?

Infiniti Q60

Infiniti w Polsce to marka niszowa, choć sprzedająca u nas najwięcej aut w Europie. Teraz, na salonie w Detroit pojawiło się nowe coupe o nazwie Q60.

Sportowe coupe wyglądem mocno upodobnił się do innych modeli marki. Ciekawe, czy ten zabieg jest spowodowany współpracą z Mercedesem, któremu stylistycznie ostatnio nie idzie, czy jest to po prostu dzisiejszy trend. Elementem wyróżniającym Q60 od innych są wąskie reflektory LED.

>>> Zobacz Infiniti Q60 w Genewie <<<

Infiniti udało się osiągnąć bardzo dobry wynik w tunelu aerodynamicznym. Współczynnik oporu powietrza wynosi zaledwie 0,28 Cx. To zasługa opływowego nadwozia, a także przeprojektowanych wlotów powietrza. Ciekawostką jest system Active Grille Shutter (tylko w wersji V6), który pozostawia grill zamknięty, gdy jedziemy normalnie oraz otwiera go przy szybszej jeździe.

O nowej konstrukcji silników w Infiniti już pisaliśmy i teraz właśnie ta nowa jednostka trafia pod maskę Q60. To 3-litrowe, podwójnie doładowane V6 o mocy 300 KM i 400 Nm. Coupe z tym silnikiem ma zadowolić się średnio 10,3 l/100 km. Jest jeszcze mocniejsza odmiana tego silnika - 400 KM i 475 Nm. Dla oszczędnych przygotowano 4-cylindrowy wariant o mocy 208 KM i 350 Nm. We wszystkich jednostkach moc przekazywana jest na tylne koła za pośrednictwem 7-biegowej, automatycznej skrzyni biegów. Opcjonalnie będzie oferowany napęd 4x4.

Infiniti Q60 standardowo przychodzi z 19-calowymi felgami, opcjonalnie są "dwudziestki". W wersji V6 dostępny jest adaptacyjny układ kierowniczy drugiej generacji, który można ustawić na 6 dostępnych sposobów: Standard, Snow, Eco, Sport, Sport+ oraz samemu wybrać ustawienia. Kolejną nowością jest Dynamic Digital Suspension, dzięki któremu Q60 ma być "najlepiej prowadzącym się autem w swojej klasie".

Nie znamy jeszcze zdjęć wnętrza, ale możemy spodziewać się podobnej stylistyki co w Q50. Będzie zapewne skóra, sportowe fotele i trójramienna kierownica. Ma być też cicho dzięki Active Noise Cancellation, który filtruje dźwięki "zbierane" z drogi.

Infiniti Q60 trafi do sprzedaży w połowie 2016 roku.

REKLAMA