Infiniti Q80 - jest szansa na produkcję seryjną

Gdzieś w tajnych pomieszczeniach marki Infiniti rodzą się plany wprowadzenia na rynek flagowego modelu, auta które bazowałoby na studyjnym Q80. Mało tego, samochód miałby uderzyć w luksusowe hybrydy.

Oczywiście dziś szczegółów nie ma praktycznie żadnych. Nie mniej jednak Infiniti Q80 przedstawione na targach w Paryżu w roku 2014 jest świetną bazą do realizacji planu. Samochód posiadał benzynowy motor V6 twin turbo o pojemności 3 litrów, który był wspomagany przez jednostkę elektryczną. Moc maksymalna układu wynosiła 550 KM.

Baza jest niezła, by zatrząść segmentem luksusowych hybryd. I ten samochód w ciągu kilku lat ma realne szanse wejść do seryjnej produkcji. Infiniti potrzebuje auta, które będzie flagową, reprezentacyjną limuzyną. Samochodu, który zaatakuje na rynku, takich wyjadaczy, jak BMW Serii 7, Mercedes-Benz Klasa S, Audi A8, Porsche Panamera, czy Lexus LS. Z drugiej strony, pojawia się od razu pytanie, czy Infiniti jest w stanie stworzyć auto, które będzie  w stanie nawiązać walkę z czołówką segmentu? 

Zobacz również:
REKLAMA