[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Infiniti QX50 Concept - tuż przed produkcją

Na targach NAIAS w Detroit Infiniti zaprezentuje światu koncepcyjny model, który jest kolejną po QX Sport Inspiration zapowiedzią modelu produkcyjnego.

QX50 Infiniti QX50 Concept

Prezentując prototyp QX Sport Inspiration na salonie samochodowym Pekin 2016, pokazaliśmy przyszłość linii QX Infiniti. Nowy QX50 Concept rozwija tę koncepcję i pokazuje, jak Infiniti może rozwinąć swoją gamę w najszybciej rosnącym segmencie samochodowym na świecie” – powiedział Roland Krueger, prezes Infiniti.

W koncepcyjnym modelu zamontowany zostanie silnik VC-Turbo. To najnowsze dziecko japońskich inżynierów, jednostka napędowa o zmiennym stopniu sprężania. Inifinti deklaruje, że benzynowy motor 2.0 turbo ma moment obrotowy i wydajność zaawansowanych silników wysokoprężnych.

W jego konstrukcji zastosowano wielodźwigniowy system, który pozwala dostosować stopień sprężania do warunków jazdy. Podczas pracy w silniku niezauważalnie zmieniania się zasięg tłoków (GMP - "główne martwe położenie" tłoków) i do tego dobierany jest stopień sprężania w zakresie od 8:1 aż po 14:1.

Inifini w produkcyjnym modelu zamierza przygotować silnik VC-Turbo, który będzie oferował 272 KM mocy oraz 390 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Można to porównać do benzynowych silników V6. A skoro już taką jednostkę napędową wywołaliśmy do tablicy, to japońscy inżynierowie są zdania, że wydajność nowego motoru w stosunku do V6 znacznie się poprawi; moc i moment obrotowy aż o 27%.

REKLAMA

REKLAMA

QX50 Infiniti QX50 Concept

QX50 Concept zapowiada także rozwiązania jazdy autonomicznej, które trafią w przyszłości do samochodów Infiniti. Japoński producent podkreśla, że mimo jeszcze szerszego zastosowania układów wspomagania i jazdy autonomicznej to wciąż kierowca będzie miał decydujący wpływ na swój samochód.  

REKLAMA

QX50 Infiniti QX50 Concept

Według Infiniti systemy autonomicznej jazdy mają pełnić rolę "drugiego pilota", oferując mu dodatkowe rozwiązanie, a nie w pełni go zastępując. Japoński producent zapowiada, że jego systemy będą pomagać kierowcy w uciążliwych sytuacjach, jak jazda w korkach, czy na autostradach. W QX50 Concept znaleźć można "pakiet technologiczny, który w przyszłych modelach będzie wciąż rozwijany."

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 130 478 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij