Infiniti QX50 Concept - tuż przed produkcją

Na targach NAIAS w Detroit Infiniti zaprezentuje światu koncepcyjny model, który jest kolejną po QX Sport Inspiration zapowiedzią modelu produkcyjnego.

QX50
Infiniti QX50 Concept

Prezentując prototyp QX Sport Inspiration na salonie samochodowym Pekin 2016, pokazaliśmy przyszłość linii QX Infiniti. Nowy QX50 Concept rozwija tę koncepcję i pokazuje, jak Infiniti może rozwinąć swoją gamę w najszybciej rosnącym segmencie samochodowym na świecie” – powiedział Roland Krueger, prezes Infiniti.

REKLAMA

W koncepcyjnym modelu zamontowany zostanie silnik VC-Turbo. To najnowsze dziecko japońskich inżynierów, jednostka napędowa o zmiennym stopniu sprężania. Inifinti deklaruje, że benzynowy motor 2.0 turbo ma moment obrotowy i wydajność zaawansowanych silników wysokoprężnych.

W jego konstrukcji zastosowano wielodźwigniowy system, który pozwala dostosować stopień sprężania do warunków jazdy. Podczas pracy w silniku niezauważalnie zmieniania się zasięg tłoków (GMP - "główne martwe położenie" tłoków) i do tego dobierany jest stopień sprężania w zakresie od 8:1 aż po 14:1.

Inifini w produkcyjnym modelu zamierza przygotować silnik VC-Turbo, który będzie oferował 272 KM mocy oraz 390 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Można to porównać do benzynowych silników V6. A skoro już taką jednostkę napędową wywołaliśmy do tablicy, to japońscy inżynierowie są zdania, że wydajność nowego motoru w stosunku do V6 znacznie się poprawi; moc i moment obrotowy aż o 27%.

REKLAMA

REKLAMA

QX50
Infiniti QX50 Concept

QX50 Concept zapowiada także rozwiązania jazdy autonomicznej, które trafią w przyszłości do samochodów Infiniti. Japoński producent podkreśla, że mimo jeszcze szerszego zastosowania układów wspomagania i jazdy autonomicznej to wciąż kierowca będzie miał decydujący wpływ na swój samochód.  

REKLAMA

QX50
Infiniti QX50 Concept

Według Infiniti systemy autonomicznej jazdy mają pełnić rolę "drugiego pilota", oferując mu dodatkowe rozwiązanie, a nie w pełni go zastępując. Japoński producent zapowiada, że jego systemy będą pomagać kierowcy w uciążliwych sytuacjach, jak jazda w korkach, czy na autostradach. W QX50 Concept znaleźć można "pakiet technologiczny, który w przyszłych modelach będzie wciąż rozwijany."

REKLAMA

REKLAMA