REKLAMA

Infiniti kończy działalność w Polsce. Co z serwisem?

Infiniti w Polsce zamyka swoją działalność. Importer wyprzedaje ostatnie sztuki i wyjaśnia, jak będzie wyglądało serwisowanie samochodów w najbliższych latach.

Infitniti QX60 2018 Materiały prasowe
Infitniti QX60 2018, fot. Infiniti

Rok temu pisaliśmy o tym, że Infiniti wycofuje się z Europy, w tym także z Polski. Przyczyna leży oczywiście w zaostrzonych normach emisji spalin na rynkach europejskich. Bo już choćby za naszą wschodnią granicą marka nadal oferować będzie swoje modele.

REKLAMA

Koniec działalności importera w Polsce nastąpi 31 marca 2020 roku. Jak zapewnia nas Grzegorz Szczypior, prezes Grupy IP, choć "Centra Infiniti" w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Sosnowcu, Warszawie i Wrocławiu wydadzą w tych dniach ostatnie samochody klientom, to "jeszcze przez tydzień trwać będzie wyjątkową wyprzedaż".

Prezes Grupy IP jednocześnie potwierdził, że pełna opieka serwisowa zostanie utrzymana na "wiele kolejnych lat". Jak to będzie wyglądać?

Otóż Grzegorz Szczypior zapewnia o utrzymaniu pełnej i niezawodnej obsługi posprzedażnej wszystkich Infiniti, które będą jeździć po polskich drogach. Dla obecnych użytkowników Infiniti nic się w tej kwestii nie zmienia. W tym sensie, że opieka serwisowa marki będzie prowadzona we wszystkich lokalizacjach, w których dotąd funkcjonowały Centra Infiniti. Szczegółowe informacje znaleźć można będzie na stronie internetowej www.centruminfiniti.pl.

Promocja! Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

REKLAMA

REKLAMA

Infiniti Q30 Materiały prasowe
Infiniti Q30

Gdzie można będzie serwisować Infiniti?

Od 1 kwietnia obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną marki Infiniti Grupa IP będzie realizować wspólnie z największym obecnie dealerem w Polsce, jakim jest Grupa PGD. Formalnie IP będzie dalej prowadziło serwisy w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku, a Grupa PGD otrzyma autoryzacje na kontynuowanie działalności serwisowej Infiniti w Sosnowcu, Krakowie i Poznaniu.

Dlaczego Grupa PGD? Wyjaśnienie jest prost. To właśnie Grupa PGD zainicjowała w 2008 roku obecność Infiniti w Polsce, z czego następnie wyrosła Grupa IP.

Wyprzedaż ostatnich modeli Infiniti

Przy okazji zakończenia działalności Infiniti w Polsce i w Europie, importer obniża ceny ostatnich egzemplarzy samochodów Infiniti. Jak dowiedzieliśmy się, rabaty sięgają 30 proc., a wśród dostępnych modeli pozostały ostatnie sztuki Infiniti Q30, Infiniti Q50 oraz siedmiomiejscowego SUV-a Infiniti QX60.

Wszyscy chętni, ze względu na zaostrzoną sytuację epidemiczną w kraju, proszeni są o bezpośredni kontakt z Centrami Infiniti, które zapewniają przejście całego procesu zakupowego online, bez wizyty w salonie.

Co więcej, importer zapewnia, że wszystkie samochody demonstracyjne oraz wydawane klientom są na bieżąco ozonowane oraz dezynfekowane, a osobista obsługa odbywa się z zachowaniem wszelkich zalecanych zasad i z ograniczeniem do niezbędnego minimum kontaktu osobistego.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

REKLAMA

Infiniti Q50 Materiały prasowe
Infiniti Q50

Co dalej z Infiniti w Europie?

Infiniti żegna się z Europą, ale dla fanów marki pojawiła się iskierka nadziei, o której pisaliśmy już rok temu. Otóż marka jest w trakcie największej w swojej historii zmiany modelowej, która przewiduje wprowadzenie bardziej zaawansowanych samochodów o napędzie elektrycznym i to już począwszy od roku 2021.

- Rynek motoryzacyjny jest dziś w trakcie rewolucji związanej z historyczną zmianą napędu na elektryczny i na chwilę obecną nie da się wykluczyć żadnego scenariusza – informował jeszcze rok temu w komunikacie prasowym polski przedstawiciel Infiniti.

Teraz przedstawiciel Grupy IP mówi tylko, że czas pokaże, czy marka wróci do Europy z samochodami elektrycznymi. A jak wiadomo, nadzieja umiera ostatnia.

Dodajmy na koniec, że marka Infiniti w Polsce miała się naprawdę dobrze. Infiniti miało swoją premierę w Polsce w listopadzie 2008 roku, a warszawski salon marki przez lata był salonem o największej sprzedaży Infiniti w Europie.

Co więcej, polskie przedstawicielstwo osiągało jedne z najwyższych na rynkach europejskich udziałów Infiniti w segmencie premium (nawet 1,24 proc.), a w ciągu ponad jedenastu lat działalności sprzedało ponad 4 400 samochodów tej marki.

 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA