Innowacja Roku 2008 dla myjni BP

Stacja BP Polska
Stacja benzynowa BP w Polsce

Program "Innowacja Roku" ma zasięg ogólnopolski i adresowany jest do firm, instytucji i organizacji działających na naszym rynku. Głównym celem konkursu jest promocja  nowoczesnych, unikalnych i oryginalnych rozwiązań, a przez to zachęcanie przedsiębiorstw, aby w swojej działalności tworzyły innowacyjne rozwiązania albo korzystały z już istniejących, modyfikując je do potrzeb swojej branży. Patronat nad programem sprawuje Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Ośrodek Przetwarzania Informacji OPI oraz Centrum Informacji FIRE. 

W tym roku jury konkursu za najbardziej innowacyjne rozwiązanie uznało myjnie bezdotykowe znajdujące się na stacjach BP Polska. "W przyszłym roku planujemy otwarcie kolejnych 19 myjni bezdotykowych" - mówi Artur Pych, zajmujący się rozwojem projektu w  BP Polska.

W odróżnieniu od tradycyjnych myjni ręcznych na myjniach bezdotykowych BP nie ma szczotek, a wszystkie czynności wykonywane są za pomocą lancy. Jest to nie tylko łatwiejsze i wygodniejsze, ale daje również gwarancję, że w trakcie mycia nie zostaną uszkodzone delikatne powłoki lakieru.

W procesie mycia wykorzystywany jest specjalny proszek oraz podgrzana i zmiękczona woda pod wysokim ciśnieniem - pozwala to na pozbycie się brudu i tłustych osadów ze wszystkich trudno dostępnych powierzchni: szczelin, listew, załamań, itd. Kolejne trzy programy umożliwiają dokładne spłukanie pojazdu, nawoskowanie oraz nabłyszczenie.

Zaletą, cenioną przez Klientów, jest również łatwość i uniwersalność tego rozwiązania: z myjni mogą korzystać pojazdy z bagażnikami i spojlerami, nie ma też konieczności odkręcania anten, składania lusterek, a cztery proponowane programy mycia dają możliwość wyboru najkorzystniejszego rozwiązania. Klient sam decyduje, jaką kwotę chce wydać na umycie samochodu.

Źródło: BP Polska

 

Zobacz również:
REKLAMA