[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ

Inspekcja przejmie pobór opłat na drogach

Sejm przegłosował przyjęcie nowelizacji ustawy o drogach publicznych, przekazując pobór opłat drogowych do GITD. Obecnie zajmuje sie tym GDDKiA.

Autostrada szkoła auto

Co zmienia nowelizacja ustawy? Między innymi to, że Główny Inspektor Transportu Drogowego zajmie się teraz wszelkimi zagadnieniami związanymi z systemem poboru opłat elektronicznych za przejazdy drogami krajowymi oraz opłat za przejazd autostradą na odcinkach zarządzanych przez GDDKiA.

Ja to wygląda obecnie? Systemem poboru opłat zarządza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, poprzez firmę Kapsch, której kontrakt kończy się za rok, w listopadzie 2018 roku.

Teraz GITD zadania te będzie wykonywał samodzielnie lub z pomocą innych organów administracji rządowej, natomiast zakres działań, które mogą być powierzone firmom prywatnym, zostanie ograniczona do minimum.

Zaletą takiego rozwiązania ma być zapewnienie ciągłości działania Krajowego Systemu Poboru Opłat (KSPO) i oczywiście oszczędności które za tym idą. Dodatkowym celem jest wzmocnienie nadzoru i kontroli ministra infrastruktury nad organem realizującym pobór opłat na drogach zarządzanych przez państwo.

Co więcej, takie rozwiązanie pozwoli uniezależnić proces poboru opłat drogowych od podmiotów trzecich, a dzięki przejęciu pełnej kontroli nad KSPO przez administrację państwową, ułatwione będzie ewentualne dokonywanie szybkich zmian w systemie.

Nowe przepisy mają też zapewnić odpowiednią ochronę danych osobowych gromadzonych w ramach KSPO i wyższą standaryzację rozwiązań, w tym możliwości rozwoju KSPO i jego integracji z innymi systemami teleinformatycznymi.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij