Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Internetowa wycieczka do muzeum Skody

Wystarczy kilka kliknięć myszką, by znaleźć się w muzeum Skody i zobaczyć m.in. auto z silnikiem zasilanym krwią albo model, który królował w Rajdzie Monte Carlo.

Wejdź na www.maps.google.pl i wpisz w wyszukiwarkę hasło „muzeum Skoda”– dzięki Google Street View można teraz zwiedzić wnętrze muzeum w Mladej Boleslav. Wśród 340 zgromadzonych tam eksponatów znalazły się rowery i motocykle, produkcją których zajmowali się 120 lat temu Václav Laurin i Václav Klement – ojcowie marki Skoda. Jest tam również pierwszy wyprodukowany przez nich samochód – Voiturette A z 1905 roku.

Oprócz modeli, które przez ostatnich 100 lat pojawiały się na ulicach w muzeum są też auta sportowe – m.in. wyścigówki z lat 50. zdolne do rozpędzania się do niemal 200 km/h, jak również pojazdy koncepcyjne, czy rzadkie modele z nadwoziami zaprojektowanymi przez samego Giorgetto Giugiaro. Więcej na ten temat przeczytasz na: museum.skoda-auto.cz. Na zachętę prezentujemy kilka ciekawych eksponatów.  

 

       
130 RS – „Porsche Wschodu” na długiej liście sukcesów z lat 70. ma m.in. podwójne zwycięstwo w Rajdzie Monte Carlo w 1976 r. Octavia Typ 985 – pierwsza Octavia produkowana na przełomie lat 50. i 60. jako dwudrzwiowy sedan z silnikiem 1.1 o mocy 40 KM. 110 Super Sport – prototypowy sportowiec Skody „zagrał” w 1981 r. w horrorze „Upiór z Feratu” – podobno zamiast paliwa zasilała go ludzka krew.
     

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Teraz, żeby odwiedzić muzeum Skody, nie musisz jechać aż do Mlady Boleslav. Teraz wystarczy, że poklikasz trochę myszką i już możesz cieszyć oczy wyjątkowymi eksponatami.</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/muzeum-skody-internet,18777,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-01-16 10:16:54
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij