[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Internetowa wycieczka do muzeum Skody

Wystarczy kilka kliknięć myszką, by znaleźć się w muzeum Skody i zobaczyć m.in. auto z silnikiem zasilanym krwią albo model, który królował w Rajdzie Monte Carlo.

Wejdź na www.maps.google.pl i wpisz w wyszukiwarkę hasło „muzeum Skoda”– dzięki Google Street View można teraz zwiedzić wnętrze muzeum w Mladej Boleslav. Wśród 340 zgromadzonych tam eksponatów znalazły się rowery i motocykle, produkcją których zajmowali się 120 lat temu Václav Laurin i Václav Klement – ojcowie marki Skoda. Jest tam również pierwszy wyprodukowany przez nich samochód – Voiturette A z 1905 roku.

Oprócz modeli, które przez ostatnich 100 lat pojawiały się na ulicach w muzeum są też auta sportowe – m.in. wyścigówki z lat 50. zdolne do rozpędzania się do niemal 200 km/h, jak również pojazdy koncepcyjne, czy rzadkie modele z nadwoziami zaprojektowanymi przez samego Giorgetto Giugiaro. Więcej na ten temat przeczytasz na: museum.skoda-auto.cz. Na zachętę prezentujemy kilka ciekawych eksponatów.  

 

       
130 RS – „Porsche Wschodu” na długiej liście sukcesów z lat 70. ma m.in. podwójne zwycięstwo w Rajdzie Monte Carlo w 1976 r. Octavia Typ 985 – pierwsza Octavia produkowana na przełomie lat 50. i 60. jako dwudrzwiowy sedan z silnikiem 1.1 o mocy 40 KM. 110 Super Sport – prototypowy sportowiec Skody „zagrał” w 1981 r. w horrorze „Upiór z Feratu” – podobno zamiast paliwa zasilała go ludzka krew.
     

zobacz galerię

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

ŠKODA MAGAZYN nr 03/2020

Nazwa Monte Carlo znaczy wiele dla Skody – teraz trafia ona również do najnowszego crossovera, modelu Kamiq. Auto wyróżnia się zadziorną stylizacją. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 02/2020

Coraz większa liczba samochodów o wysokich osiągach jest napędzana hybrydowymi układami napędowymi. Dziś ta technika pojawia się nawet w usportowionych kompaktach. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 01/2020

Czy dziś lepiej wybrać samochód hybrydowy czy elektryczny, a może jednak coś pomiędzy nimi, czyli hybrydę typu plug-in? czytaj dalej >>

REKLAMA